Krásné nohy do sandálků

Krásné nohy do sandálků


Dnes již naprostá většina lidí běžně pečuje o krásný vzhled. Téměř všichni pečují o vlasy, obličej, zuby, ruce, pokožku těla atd., avšak někteří stále ještě svoje nožky „tak nějak“ zanedbávají. Přitom pohled na neupravené nohy není nijak zvlášť příjemný, ať už jde o přerostlé nehty či zhrublou a popraskanou pokožku na patách.
A proto je třeba i svým „nožkám“ věnovat péči, kterou si rozhodně zaslouží!

 

Co můžete udělat pro své nohy?

Dopřejte si: salonní péči

Pedikúra se může provádět tzv. mokrá či suchá, nejčastější je kombinace obou metod. Při mokré pedikúře se chodidla a nehty namočí do vodní lázně.

Nejdříve se nožky naloží do lázně, kam se přidává osvěžující a změkčující sůl, která obsahuje rostlinné složky
a aromaterapeutické oleje. 

Poté se nohy ošetří desinfekcí, odstraní se zrohovatělá kůže na patách, opilují se nehty a ošetří se jejich okolí - kůžička. Nakonec si můžete dopřát i peeling nebo masáž bříšek prstů, po které se nejen vaše nohy budou cítit jako znovuzrozené.

Dopřejte si: domácí péči

Domácí ošetření by mělo spočívat v každodenním promazávání nohou vhodným krémem nebo vazelínou. Kůže se tak zvláčňuje a zjemňuje a není pak taková příležitost k tvorbě otlaků. To jsou vlastně plošky zrohovatělé kůže, které nejsou žádoucí jak z estetického hlediska, tak se mohou stát místem, kde se vytvoří tzv. „kuří oko“.

Péče o chodidla i úpravu nehtů lze samozřejmě provádět i doma, doporučujeme však svěřit se odborníkovi. Přece jen máte chodidlo daleko „na dosah“, nepříliš dobře na něj vidíte a při neodborné péči si můžete způsobit i drobná poranění, např. při použití různých nástrojů pro domácí využití.

NÁŠ TIP!

A čím si nehtíky nalakovat a dodat jim letní šmrnc?

Chcete nehty jako od profesionála? Stačí použít lak s gelovou texturou. Vše v jednom.
Na výběr 6 odstínů. Vydrží až 6 dnů. Vyzkoušejte One step gel lacquer nail polish od Dermacolu!

  

 

 

 

 

 

 

Text: DD