Co na vás prozradí kabelka?

Můžou stát pár stovek a ohromit jednu sezonu, nebo několik tisíc a skvěle sloužit až „do roztrhání“. Jsou ale i takové, za které dáte půlroční výplatu a hýčkáte si je jako šperk po celý život. Co mají společného? Nemůžeme bez nich být… Čtěte také: Staňte


Můžou stát pár stovek a ohromit jednu sezonu, nebo několik tisíc a skvěle sloužit až „do roztrhání“. Jsou ale i takové, za které dáte půlroční výplatu a hýčkáte si je jako šperk po celý život. Co mají společného? Nemůžeme bez nich být…

Čtěte také: Staňte se módní ikonou

Království za kabelku
Posedlost po kabelkách (obvykle naší nejblíbenější a samozřejmě i nehorázně drahé značky) přináší mnohým z nás bezesné noci plné vzdechů a přemýšlení o tom, jestli se bez nich obejdeme, nebo budeme několik měsíců strádat. Jsme schopné obětovat zábavu, jídlo i nové oblečení, ale kabelku si vymluvit nenecháme. Proč? Chceme se s ní dobře cítit, ukázat svůj vkus, někdy i výši bankovního konta, baví nás sledovat pohledy závistivých kamarádek a samy zbožňujeme se na ni dívat, držet ji v rukou a hladit její tvary. Kabelka je silný fenomén a jasný vítěz všech finančních bitev.

Čtěte také: Bikiny – plavky, které způsobily revoluci

Jako by mluvila
Kabelka je také zrcadlem ženské osobnosti. Může o své majitelce mnohé prozradit nebo aspoň napovědět. Říká se, že podle značky, barvy, velikosti nebo stylu nošení se dá docela obstojně odhadnout povaha její nositelky.

Experiment: Pestré modely nosí ženy spíš extrovertní, společenské a odvážné. Pozor ale na barevnost oblečení.

 

Klasika:

Černé a hnědé kabelky volí převážně konzervativní nebo nesmělé introvertní typy.

Neznamená to ale, že jsou bez nápadu.

 

Sport:

Velké kabely jsou oblíbené hlavně mezi praktickými, aktivními ženami, které upřednostňují sportovní styl a ležérní módu.

Top elegance:

Menší luxusní kabelky padnoucí přesně do podpaží nosí ženy vzdělané, sebevědomé, na vyšších pozicích.

 

 

 

 

 

 

 

Samozřejmě nic neplatí stoprocentně. Velmi záleží na společenské příležitosti, ročním období a náladě nositelky. Obecně ale platí, že výběr kabelky je důležitou součástí celkového vzhledu, kterou žena nikdy nemá podceňovat.

Čtěte také: Co je unitrendové oblečení a proč ho musíte mít?

Naštěstí vám nikdo nebude diktovat, jakou kabelku si máte koupit nebo kterou si vzít ke společenským šatům a kterou ke lněným kalhotám. Záleží jen na vašem vkusu a schopnosti kombinovat – za riskantní spojení outfitu s kabelkou můžete sklidit jednou obdiv, podruhé kritiku. Ale klid, odvážnému štěstí přeje – nebojte se experimentovat, vymýšlejte neokoukané kombinace tvarů, stylů i barev a testujte, jak zaujmou. Sledujte, co se nosí, co k čemu ladí. Překvapujte.

Text: pic

Foto: www.bata.cz