Nejsem single, už jsem mingle

Nejsem single, už jsem mingle


Neruš mé kruhy

Zatímco single znamená dobrovolnou nepárovost, mingle (married but single) trochu nepřesně vdaná, ale svobodná. Většinou totiž mingles páry (alespoň u nás) sezdané nejsou. Anglické slovo mingle znamenající „družit se, vmísit se mezi hosty, pohybovat se ve společnosti“ tomuto životnímu stylu taky odpovídá. Smísíme se, ale pak každý pěkně do svého. 

Ono je to příjemnější, než být pořád sám. Máte s kým sdílet kulturu, sport, večeře, i postel. Zavolám, sejdeme se, pobavíme. Takhle to může vlastně fungovat pořád. Běda, kdyby to jedna strana porušila a postavila se
i s kufry před byt toho druhého. Pak se z mingle zase stane dřívější zarputilý single, protože svoboda je nadevše. Nechci s tebou sdílet život, to jsme si přece nedomluvili. Neruš mé kruhy….

 

Jací jsou minglové?

Minglové jsou svobodymilovní, samostatní, často dobře situovaní lidé s dobrým společenským postavením. Mají vlastní byt a ani ve snu by je nenapadlo v zájmu ušetření jeden z nich pronajmout a sestěhovat se. Nemají to totiž finančně zapotřebí. Jsou to jedinci, kteří co nejdřív vylétli z hnízda svých rodičů a hodlají si život parádně užívat. Hlavně bez závazků a bez slovíčka „musíš“. To bytostně nenávidí. Popravdě řečeno, tenhle životní styl jakoby byl vymyšlen muži, kterým naprosto vyhovuje. Z žen si ho pochvalují ty, které nechtějí děti. Těm, kterým začne zvonit biologická hrana a podlehnou touze po mimču, přestane vyhovovat, protože zatouží zahnízdit. Tuhle potřebu máme zkrátka v genech a nějak se s ní musíme vyrovnat. Bezesporu se najdou i ženy, které ji v sobě doslova zapudí a stanou se pyšnými matkami samoživitelkami.

Odborníci se mračí

Fenomén „mingle“, který se začal šířit po světě jako lavina, znepokojuje sociology a demografy, protože nahrazuje soužití v páru a nerozvíjí potřebu založit rodinu. Psychologové zase zpochybňují dlouhodobou stabilitu takového vztahu. Společné soužití je jednou z věcí, které prověří, jak pevný vztah doopravdy je. Může se vám totiž docela snadno stát, že jste s někým mnoho let, ale znáte ho pouze z „hezkých chvil“. Už vůbec nedoporučují odborníci mingle model rodinám s dětmi. Ty naopak potřebují v rodičích vzor a společné soužití je jednou z jeho součástí.

 

Co na to vy?

Jiná kamarádka vám řekne, že tenhle životní styl nechápe. Buď někdo žije sám, nebo s partnerem. A pak je přirozené, že s ním chce žít a plánovat i budoucnost. Ve dvou se to přece jen lépe táhne. Jste dva na to příjemné i nepříjemné. A život není jen bezstarostná jízda. Mingles jsou podle ní spíš jen sobečkové, kteří se bojí odpovědnosti. Nevyzrálé osobnosti, co si hrají na dospělce, ale přitom zůstali rozmazlenými dětmi, které si chtějí jen hrát.

 

 

 

 

 

 

Text: eh