Pleťové masky pro krásnou pleť – doma jako v salonu

Pleťové masky pro krásnou pleť – doma jako v salonu


Před aplikací masky doporučujeme pořádně vyčistit pleť čistícím mlékem, krémem nebo tonikem. Délka působení masky z přírodních surovin na pleť by měla být maximálně 30 minut. Pokud máte citlivou pleť, je možné, že bude reagovat podrážděně. V případě, že vás maska bude na pleti svědit nebo pálit, okamžitě ji smyjte. Pečující masku můžete pleti dopřávat zhruba 1x týdně.

 

Tipy na domácí masky

JOGURTOVÁ
Na pleť naneste přiměřené množství bílého jogurtu. Jogurt má osvěžující účinky, stahuje začervenání a je vhodný i při
spálení pokožky sluníčkem.

KVASNICOVÁ
Rozmačkáme kvasnice a smícháme s několika kapkami citronu a vlažnou vodou. Tato maska je stahující, dezinfekční, protizánětlivá.  Je vhodná na mastnou a aknózní pleť.

OKURKOVÁ
Nakrájíme čerstvé  okurky  na plátky a ty přiložíme na pleť. Maska má dezinfekční a protizánětlivé účinky a je vhodná převážně pro mastný typ pleti.


ŽLOUTKOVÁ
1 žloutek smícháme s olivovým olejem a naneseme na obličej. Maska je vhodná pro suchou pleť.

HEŘMÁNKOVÁ
Heřmánek vyluhujeme v horké vodě a necháme vychladnout. Pak pomocí gázy nebo vaty přikládáme na obličej. Tato maska má protizánětlivé  účinky, dezinfekční a uklidňující.

TVAROHOVÁ
Tvaroh smícháme s medem a naneseme na obličej. Maska je vhodná pro suchou pleť.Je výživná a regenerační.

MEDOVÁ
Med můžeme aplikovat na popraskané rty. Zjemní je a vyživí. Navíc má hydratační účinky.BANÁNOVÁ
Umixujeme menší banán s 2-3 lžícemi olivového oleje. Maska je vhodná pro suchou i citlivou pleť. Dodává pleti energii a zlepšuje mikrocirkulaci pokožky.

AVOKÁDOVÁ

12 avokáda smícháme s 1 čajovou lžíci medu a 1 polévkovou lžící tvarohu. Aby  maska rychle nezasychala, přidáme trochu vody. Ze surovin vytvoříme jemnou  kaši a tu aplikujeme na pleť. Maska má regenerační, uklidňující, hydratační a zjemňující účinky. Maska je vhodná je pro suchou i citlivou pleť.

 

 

 

 

 

Text: DD