Milán, italská Mekka módního světa

  Název této severoitalské metropole je již celosvětově používaným synonymem pro značkové oblékání. Nepřekvapí tak zřejmě, že se sídla proslulých módních značek jako Versace, Gucci, Armani, Dolce & Gabbana, Prada a dalších nacházejí právě zde. Rozhodnete-li se


 

Název této severoitalské metropole je již celosvětově používaným synonymem pro značkové oblékání. Nepřekvapí tak zřejmě, že se sídla proslulých módních značek jako Versace, Gucci, Armani, Dolce & Gabbana, Prada a dalších nacházejí právě zde. Rozhodnete-li se proto vyrazit za nákupy, měly by vaše kroky určitě mířit do části zvané „Quadrilatero della moda“ - v překladu znamenající doslova „Módní čvrť“, v samém srdci města.

 

Pokud budete chtít uniknout z labyrintu uliček plného módních butiků a poznat i jiné tváře města, rozhodně nebudete nabídkou Milána zklamáni. Místa jako operní dům La Scalla, náměstí Piazza del Dumo nebo Galerie Viktora Emanuela II. by rozhodně neměla ujít vaší pozornosti. Za návštěvu stojí jistě i katedrála Narození Panny Marie s proslulou Leopardovou freskou Poslední večeře nebo Milánské univerzity, zaslouženého odpočinku si pak po dlouhém dni můžete dopřát příjemnou návštěvou parku Sempione a zde se například pokochat krásným výhledem na monumentální hrad Sforza.

 

Za zmínku však stojí i typické milánské kulinářské speciality. Zatímco plísňový sýr Gorgonzola nebo tradiční vánoční koláč Panettone jsou k dostání téměř na každém rohu, na stylovou milánskou večeři se doporučuje vyrazit do některého z restaurantů v moderní čtvrti Navigli.

text: sn