Znamení ženské sexuality – Vodnář

Znamení ženské sexuality – Vodnář

Žena Vodnář je vzdušné znamení, i když voda by se mohla pro ní zdát vhodnější, také ji ovlivňují dvě planety: Saturn a Uran, a proto je fascinujícím labyrintem tradicionalismu a futurismu, logiky a intuice, výstřednosti a dogmatu. Dalo by se také říct, že miluje hesla a motta


Žena Vodnář je vzdušné znamení, i když voda by se mohla pro ní zdát vhodnější, také ji ovlivňují dvě planety: Saturn a Uran, a proto je fascinujícím labyrintem tradicionalismu a futurismu, logiky a intuice, výstřednosti a dogmatu. Dalo by se také říct, že miluje hesla a motta, která, kdybychom si vypsali za sebou, by možná povystrčila za celou charakteristiku. Tak v první řadě tu máme naprosto typické: „Mír, harmonie, tolerance, důvěra, bez předsudků a lží“, převzaté z úvodní písně filmu Vlasy. Hned vzápětí by se umístilo francouzské: „volnost, rovnost, bratrství“.

Není majetnická vůči lidem ani materialistická, peníze jsou pro ni jen nástrojem, který jí dává nezávislost a svobodu. Ovšem není to typická radikální feministka, socialistka či revolucionářka, ale malé střípky každého z nich jsou jí vlastní. Revoluční myšlenky ji napadají z nenadání, často se pak stává, že opouští své město, či zem, aby začala nový život v úplně cizím prostředí na druhém konci světa, nejlépe v charitativním či filosofickém hnutí.

Je nepředvídatelná, nekonvenční a velmi aktivní – jeden den bude trávit jako žena v domácnosti na plný úvazek, další den vyrazí demonstrovat za práva pracujících žen. Poté, co do tří ráno čte gotický román, hned následující den se přihlásí do kurzu jízdy na koni a lukostřelby. Zdá se, že co den, to jiná osobnost. Její nekonvenčnost se projevuje v náladách, vkusu a zvycích či oblékání: někdy si vezme kvalitní kostýmek z Paříže, nebo něco streetového z Londýna, jindy cikánskou sukni nebo maminčin vytahaný svetr. A tím její silná potřeba individualismu a avantgardy ještě nekončí, kvůli nesnášenlivosti vůči formalitě, rituálům a zkostnatělým strukturám, se na ples oblékne raději jako Popelka než princezna.

Z potřeby porozumět všemu a všem plyne i její nadšení pro vědu, výzkumy, technologie, za jejichž rozvoj má také silnou potřebu bojovat. Například, pokud jde o rozvodové právo, bude prosazovat, že by mělo víc zohledňovat muže, nikoliv ovšem pokud se ona sama dostane k rozvodovému řízení. Nikdy také nebude pokusným králíkem, ačkoliv její nadšení pro rozvoj medicíny, je bezmezný. Žena Vodnář se totiž narodila s velmi silnou potřebou neustále ptát se proč? Celoživotním hobby je sbírání informací, katalogizování typů chování, zkoumání sociálních a politických trendů (do těch posledních se sama ráda aktivně zapojí). Je to totiž neúnavná aktivistka, prostě musí proti něčemu bojovat (oblíbené oblasti jsou rasismus, sexismus, chudoba a lidská práva), pevně totiž věří, že je schopná měnit svět a sbližovat lidi. Má v sobě jakési napjetí, které vzniká právě kvůli neustálému sledování a vyhodnocování situace, ale ona sama, pochopitelně, si nepřeje být kýmkoliv sledovaná a „pitvaná“.

Mozek je moje řídící centrum – pod toto tvrzení se podepíše bez mrknutí oka, protože jednoduše a jasně řídí vše: sexuální vzrušení, nemoci, nálady a reakce. Žena Vodnář maximálně spoléhá na svou mentální sílu, která ji stimuluje a vede. A není tomu jinak v případě tzv. nadpřirozených schopností (v jejím případě jsou to vlastně přirozené schopnosti): telepatie i jasnovidectví, sny předpovídající budoucnost, může používat i magii, často se zajímá o metafyziku a astrologii. Možná, že právě z vesmíru čerpá své umělecké nadání: maluje, píše nebo zpívá, je manuálně zručná, baví ji jak řemeslné práce, tak vaření.

Přesto, že je vlastně bojovnice, snaží se chovat k lidem slušně, civilizovaně. Má kolem sebe auru uhlazenosti, jako kdyby byla ušetřena vlastnostem jako je chamtivost či závist. Po pracovní stránce je neúnavným zaměstnancem, hlavně proto, že má obrovskou schopnost soustředit se plně na úkol či závazek, navíc je svědomitá, zodpovědná, spolehlivá a důvěryhodná. Často využívá svých talentů ve prospěch ostatních, a tak se někdy chytí do vlastní pasti: uvědomění, že dělá vše pro ostatní a nic pro sebe ji přivozuje záchvaty sebelítosti. Umí být pasivní manipulátor, snaží se vyhnout situacím, kdy je na někom závislá, často od ni uslyšíte: je to tak jak to je, ber nebo nech být a tak se bude cítit lépe, když pracuje doma, nebo ve vlastní malé firmě než ve velké korporaci.

Čtěte také: Horoskopy na dnešní den

Vztahy a láska

Žena Vodnář má často úžasný vhled do mezilidských vztahů, ovšem uplatňuje ho, jako kdyby seděla na vršku kopce a vše sledovala dalekohledem. Nicméně nerada se o své poznatky dělí, žije totiž v domnění, že je nevhodné hovořit o intimních záležitostech (banální otázka: jak Marek reagoval na váš návrat do školy, je už v jejích očích osobní) zároveň věří, že pokud jí budete chtít něco sdělit, uděláte to bez vyzvání. Má také velkou důvěru v to, že lidé ví, co dělají, což ona velmi často ví také. I v mezilidských vztazích si ráda ověřuje různé informace u odborníků (psycholog, psychiatr a sexuolog), v literatuře či vlastní observaci a pokusy, často až vědeckými. Získaná data si ukládá do svého mozkového mini-počítače, kde je postupně a důkladně vyhodnocuje. Když je tento proces u konce, Bože, bud milostiv těm, kdo s jejím závěrem nesouhlasí. Svůj názor si dokáže obhajovat velmi chladnokrevně a umíněně, dokud nedonutí opozici k totální kapitulaci.

„Dělej si svoje a já si budu dělat zase svoje“ – další, tentokrát „vztahové“ motto Ženy Vodnáře. Chce žít svůj život, aniž by ji kdokoliv cokoliv diktoval. Nemá proto, například, problém se sexuální svobodou, boj proti sexshopům nebo antikoncepci nespadá mezi její aktivity. Věří, že každý se může svobodně rozhodnout a v podstatě nelze ji ničím šokovat, neodsuzuje lidi kolem sebe kvůli jejím sexuálním potřebám a očekává od nich to samé. Možná jí k tomu pomáhá i neuvěřitelná schopnost selektovat a oddělovat od sebe různé oblasti života, práce „bydlí“ v úplně jiném zákoutí jejího mozku než, láska či sex.

Samozřejmě miluje svou rodinu, je loajální ke svým přátelům a respektuje přirozený vývoj událostí. Protože má zdravé sebevědomí, nebývá narcistická, snaží se byt velkorysá a hrát fér. Její emocionální chlad bývá často zdravý pro její okolí, nehraje primadonu ani nevytváří konfliktní situace jen proto, aby posílila své ego.

Je dobrou přítelkyní, která umí podpořit ve špatných dobách, ovšem nečekejte, že si s vámi popláče, spíše od ní uslyšíte: Já jsem ti to říkala. Je trošku výstřední, nicméně je svým vlastním způsobem oddaná matka, manželka a přítelkyně. Je ve společnosti oblíbená, i proto, že mívá vtipné až zvláštní nápady, jak udělat skutečně nezapomenutelnou party.

Jako skoro každá žena touží zažít velkou intimní lásku, zároveň se jí ale bojí, kvůli obavě z odhalení své osobnosti a ztráty kontroly. Její emocionální a sexuální zdrženlivost způsobuje, že řeší své romantické vztahy jako křížovou, protože lásku si vlastně intelektualizuje. Žena Vodnář se ale kupodivu zamilovává často, pak její experimentální duše naplňuje mozek plány, kterými poblouzní a udrží zájem partnera. Vznáší se v oblacích, nikdo neví co se jí honí hlavou, ale ona sama se nechá unášet pocitem jisté budoucnosti… alespoň na chvíli. V partnerství platí opět rovnost a tolerance, nesnaží se svého partnera ovládnout, dává mu prostor a od něj očekává pochopitelně to samé. V očích svého milého musí být jedinečná, chce, aby měl pocit, že je nejšťastnějším mužem na planetě – Žena Vodnář udělá pro to vše. V případě, že její vyvolený je blázen do tenisu, naučí se ho hrát, aby s ním držela krok. Fádní povzbuzování a postávání u postranní čáry s občerstvením v úhledném košíčku, to není její styl. Muž, který je sexuálně naladěný, má zkušenosti a chuť zkoušet nové věci je pro ni ideální.

Sex

Jak již bylo řečeno, mozek je pro ni nejdůležitější i jako sexuální orgán, a tak i tady ho zapojí na plné obrátky, aby objevila nejskrytější potřeby a fantasie svého milence. Její sexuální život musí v sobě obsahovat, jak tradicionální přístup, tak i trochu postmoderny. Pokud dostane neomezený prostor k experimentům, bude skutečně šťastná. Mise splněná – rozsvítí se s její hlavě, poté, kdy přivede svého milence k bouřlivému orgasmu, bohužel její roztěkaná mysl jí občas, i v té nejintimnější situaci, dokáže nasměrovat pozornost jiným směrem a pak magický okamžik spojení je pryč. Fakt, ze důvěřuje víc svému mozku než svému tělu se často projevuje tím, že se o sebe nedostatečně stará, neklade tak velký důraz na sexappeal, jako její astrologické sestry. Zato výraz v jejích očích slibující nečekaná dobrodružství odvádí pozornost mužů od fyzických nedostatků. Pravda je, ze často slibuje víc, než nakonec dává, často totiž drží svou vášeň těsně nad bodem, kdy ztrácí kontrolu, ale i přes to je dobrou milenkou.

Vzory sexuálních vztahů:

1. pouhá myšlenka na sex ji provokuje k častým pokusům a experimentům, vede ji k tomu také potřeba byt odlišná

2. než se usadí mívá mnoho sexuálních vztahů, má ráda svoji svobodu, proto chce často podvědomě oddálit manželství, pokud možno na vždy - vidí v něm svou zlatou klec

3. pokud najde vážný vztah silně se fixuje, nicméně sex a láska jsou pro ni dvě odlišné věci a tak mívá hodně mimomanželských tajných vztahů, zamilovává se, aby vzápětí zjistila, ze ji sexuálně přitahuje (nebo minimálně zajímá) jiný muž

4. emocionálně nenaplněná, její četné a stimulující vztahy postrádají uspokojivou intimitu, její odtažitost a emocionální štít zabraňuje většině lidí se s ní skutečně sblížit jak psychicky tak fyzicky.

5. často nahrazuje své nenaplněné vztahy prací, humanitární pomocí, ochranou zvířat, studiem, mnohočetným známostem

I když bude žít v manželském svazku po celou dobu jeho trvání bude potkávat muže, kteří jsou pro ni jak sexuálně, tak intelektuálně velmi atraktivní, bohužel díky tomu, že dokáže být až dogmaticky moralistická a staromódní, žije pak v permanentním zmatku.

Koho k sobe potřebuje?

Nadevšechno potřebuje tolerantního, chápavého a laskavého muže. Musí být také flexibilní, s čistou a otevřenou myslí. Nadprůměrně zvědavý a nadšený pro nové nápady - hlavně ty její. Neměl by být moc pasivní, ale ani agresivní – macho není nic pro ni. Žena Vodnář je ochotna se svým partnerem probrat daňové přiznání, kupovat mu ponožky a prát jeho oblečení, ale očekává, že bude schopný ji nahradit ve chvíli, kdy ona musí s okamžitou platností zachraňovat svět. Rovnost, společné vedení a vzájemná zodpovědnost – na těchto principech bude fungovat Vodnářky dokonalý vztah.

A jaké vztahy bude volit mimo klasické manželství?

Protože je tolik experimentálně založená, vyhledává odlišné životni styly a zkušenosti. Se svou osobností bude nejspíš spokojená se životem v komunitě, otevřeném a skupinovém manželství. Ménage à trois (trojka) a síť intimních známostí jí budou vyhovovat jako experiment a pokud vztahy mezi zúčastněnými nebudou příliš hluboké. Její svobodomyslná povaha bude považovat homosexuální vztah za výzvu, ovšem vztah se ženou nebude pro ni po intimní stránce o nic jednodušší než s mužem.

Velmi inspirativní, ačkoliv vyčerpávající a trošku chladné znamení…

 

Text: Aleksandra Bartošová

 

Celebrity ve znamení Vodnáře:

Bridget Fonda, Christina Ricci, Denise Richards, Diane Lane, Kurt Cobain, Alan Alda, Jaromír Jágr, Ivan Hlinka, Paris Hilton, Josef Škvorecký, Miloš Forman, Miroslav Donutil, Jaromír Hanzlík, Kateřina Brožová,Jiřina Jirásková, Andrea Elsnerová, Markéta Fialová, Jana Adámková, Marta Ondráčková, Shakira, Zuzana Norisová, Michaela Badínková, Cristiano Ronaldo, Shakira, Jennifer Aniston, Justin Timberlake, Bob Marley, David Lynch, Yoko Ono, Virginia Woolf, Ophra Winfey, Jules Verne,