Podzimní seriál: Magické zeleninové nápoje pro zdraví i krásu!

Podzimní seriál: Magické zeleninové nápoje pro zdraví i krásu!


Zelná šťáva – trávení i pleť jako ve dvaceti

Pro zdraví: Šťáva ze syrového zelí je výborná při revmatických onemocněních a pomáhá nám při potížích se žaludkem i na zmírnění zácpy. Dezinfikuje trávicí systém při postižení žaludečními vředy a posiluje nervy.

Pro krásu: Vypíná pleť a zabraňuje předčasnému stárnůtí i šednutí vlasů!

Šťáva z červené řepy – přírodní lék na vážné nemoci

Pro zdraví: Nádherně barevý nápoj z ledové červené řepy perfektně uhasí žízeň a navíc zabraňuje vzniku nádorů, léčí nemoci hrdla i jater a reguluje látkovou přeměnu.  Také pomáhá při nepravidelné a bolestivé menstruaci. Představuje výborný zdroj křemíku a pokud vás trápí vazy v kolenou nebo jste po operaci vaziva,  pak je právě tato šťáva to pravé pro vás. Nápoj z červené řepy podporuje tvorbu a pevnost vazových tkání a kostí! V neposlední řadě je rovněž dobrá na cévy.

Pro krásu: Obnovuje aktivitu ochablých kolegenních látek což výrazně zlepšuje pružnost pokožky. Takřka zázračně zpevňuje lámavé a poškozené vlasy, které jsou pak pevnější. Detoxikuje organismus, takže vás  zbaví
i nežádoucího akné a vyrážek.

 

Celerová šťáva –  pro sportovce i milence

Pro zdraví: Vynikající nápoj pro diabetiky, neboť snižuje hladinu cukru v krvi a snižuje i krevní tlak. Působí také jako stimulant produkce žluče, čímž napomáhá trávení. Léčí zánětlivé procesy ústní dutiny. Celerová šťáva ůsobí jako prevence žaludečních vředů a dokonce je i léčí, když už je máte! Celer působí jak přírodní diuretikum - prostředek, který podporuje tvorbu moči, a tak čistí náš pohybový aparát, rozpouští usazeniny a pomáhá je odplavovat z těla.

Něco extra: Celerovou šťávů můžeme směle nazvat nápojem lásky, výrazně totiž zvyšuje mužskou potenci, proto je považován za přírodní afrodisiakum.

Pro krásu: Zlepšuje srážlivost krve a tím napomáhá hojení BEZ JIZEV! Dokonce je vhodný i při atopických ekzémech a virážkách.  Díky celerové šťávě budete mít také pevnější a bělejší nehty, no kdo by to nezkusil!Česneková šťáva –  driák, ale i zázrak

Pro zdraví: Tento nápoj je klasické přírodní antibiotikum, uvolňuje zahleněný organismus a čistí střeva. Éterické silice pomáhají vylučovat jedy z těla kožními póry. Česneková šťáva se osvědčila při odstraňování střevních parazitů. Je dobré ji ředit s pórkem pro zjemnění.  Také snižuje krevní tlak a působí proti skleróze a má protinádorové a protitrombotické vlastnosti.
Pro krásu: Silným ženám, ketré tento nápoj vypijí se může splnit sen o alabastrové pleti bez sebenších nedokonalostí. Navzdory prvotnímu nepříjemnému odéru, který odtraníte vyčištěním zubů nebo ústní vodou, dokonale bělí zuby. Ale pozor! Tuto léčivou šťávu pijte maximálně zhruba jednou za dva měsíce, přece jen je to velmi silný nápoj a při častějším užívání je pro ženský organismus příliš agresivní.

 

 

 

 

 

Text: Ela Procházková