Rady a tipy jak na zářivě lesklé vlasy

Rady a tipy jak na zářivě lesklé vlasy

Nepotřebujete světelná "děla", ani nekonečně mnoho hodin v rukou kadeřníka abyste svými vlasy mohli oslňovat všechny kolem. Zdá se vám, že vaše vlasy jsou v zoufalém stavu a ztrácejí na intenzitě svého lesku? 


Pokud toužíte po zářivě lesklé hřívě, měli byste vědět, že krása pramení především zevnitř. Proto dříve, než si objednáte termín u nejdražšího kadeřníka v tom ještě dražším salónu, pokuste se nejprve změnit způsob ošetřování svých vlasů a zvolte správnou výživu. Ta je základem úspěchu na cestě k pevným, zdravým a lesklým vlasům.

Začněte jídelníčkem
Největším nepřítelem krásných vlasů je nesprávná životospráva, jejíž úprava (jako všechny víme) dá někdy pořádně zabrat. Do každodenního jídelníčku bezpodmínečně zařaďte dostatek čerstvého ovoce a zeleniny
a celozrnné potraviny, bohaté na vlákninu a vitamin B6. Tento vitamín obsahuje i rýže, pšenice, droždí, či banány. Vlasům tak dodáte látku, která je nezbytná k jejich regeneraci a postará se o to, aby se z vašich matných vlasů opět stala lesklá hříva.

Vaše strava by měla být bohatá na zinek, který podporuje růst vlasů, a železo, které zabraňuje jejich vypadávání. K potravinám s vysokým obsahem zinku patří ryby, žampiony a dýňová jadérka. O pružnost, lesk a celkové zdraví vlasů se stará i křemík, jehož hlavním zdrojem jsou okurky, salát či cibule.

Nezapomínejte na příjem tekutin! Pružnost, hebkost a výrazný lesk přímo závisí také na jejich dostatečné hydrataci. Nečekejte, že úprava jídelníčku přinese požadovanou změnu v průběhu několika málo nocí. Buďte trpěliví, protože zlepšení se obvykle dostaví až po několika měsících.

Super tipy, které dají vašim vlasům život
- Lesklou a zářivou kštici vyčaruje z vašich nezdravě vypadajících vlasů petrželka. S tonikem z petržele rychle dostanete  všechny vlasy do jednoho do výborné formy. Smíchejte 1 polévkovou lžíci sušené petržele zalijte vroucí vodou, nechte 15 minut vyluhovat, přecedíme a nechte vychladnout. Takto získané tonikum důkladně vmasírujte do mokrých vlasů a po 15 minutách vlasy důkladně opláchněte.

- Lesk vlasům dodá i pivo. Po umytí vlasů vetřete tento zázračný  a oblíbený chmelový mok do vlasů a nechte několik minut působit. Pak vlasy důkladně opláchněte a pár kapkami piva si promasírujte vlasovou pokožku
a již neoplachujte.

- Můžete vyzkoušet i oblíbený recept rakouské císařovny Alžběty, která si svou obdivuhodnou "korunu krásy" myla jednou týdně a pravidelně si vlasy oplachovala ve vaječném koňaku, který jejím vlasům dodal výjimečný lesk.

- Na celkové zdraví a především lesk má pozitivní účinek i citron. Pokud vlasy opláchnete vlažnou vodou
a přidáte do ní pár kapek citronu, budete překvapená výsledným zářivým efektem.

Kadeřník v žádném případě není zárukou krásných a zdravých vlasů. Zda budou zdravé, silné a lesklé závisí
v první řadě na vás, tak nenechte nic náhodě a svěřte své kadeře léty prověřeným receptům a trikům. Konec konců, většinou najdete vše potřebné ve spíži či ledničce a vzhledem k tomu, že tyto osvědčené "babské rady"  ještě nikomu neublížily, není žádný důvod, proč to nezkusit. A rozhodně vás to vyjde levněji, než chemické vlasové přípravky, či pravidelná vlasová resuscitace u kadeřníka.

Produktový tip za pár kaček!

  LUNA vlasová voda bylinná kopřivová, Cena 28 Kč.

 

Vedle značného množství kyselin obsahuje výtažek z kopřivy také chlorofyl, vitaminy, a minerální látky, které působí proti padání vlasů a podporují jejich růst. Tyto látky napomáhají regeneraci vlasů a vlasové pokožky. Kopřivová vlasová voda je vhodná pro všechny typy vlasů. Nanáší se na vlhkou nebo suchou pokožku. Masáž se provádí po dobu asi 3 minut. Neoplachujte.

Více na www.alpa.cz.

 

 

 

 

 

 

 

Text: Ela Procházková