Dokonale krásná a jen za pár kaček

Dokonale krásná a jen za pár kaček


Nemusíte nikam chodit ani se dojemně loučit s odlétajícími bankovkami. Ve vaší spíži a lednici se ukrývají kosmetické poklady a přírodní, cenná zkrášlovadla. Teď už neexistuje žádná výmluva - obzvláště pro ty, kteří si už hledali nějakou záminku k tomu, aby se vykašlali na svůj zevnějšek. Skutečně to není až takový problém. Čerstvě připravené masky, peeling, či jednoduché triky jak vypadat ve vteřině skvěle, má k dispozici každá žena. A není to ani časově náročné, na většinu procedur vám postačí pár minut.

 

Pravidelný peeling je nezbytností
Pleť vám zjemní, odstraní nečistoty a připraví ji k přijetí důležitých výživných látek z krémů. Zkuste peeling
z mořské soli. Stačí, pokud dvě lžíce mořské soli smícháte se čtyřmi lžícemi olivového oleje a důkladně vmasírujete do pokožky. Následně ji důkladně omyjte a osušte. Tento peeling nemusíte používat jen na obličej, udělá dobře pokožce celého těla.

Blahodárná koupel
Někdy si třeba najít čas i na klidnou koupel. Výbornou relaxaci si můžete užít v lázni z mléka. Zaručeně se budete cítit jako královna Kleopatra, která již před dvěma tisíci let nedala na tento zázračný prostředek dopustit. Nalijte litr plnotučného mléka do vody ve vaně a na několik minut se ponořte až po krk. Pleť se vám výrazně zjemní a  mléko ji i celkově vyživí.

Královská šíje
Říká se, že ruce a krk prozradí skutečný věk ženy. Nedovolte proto, aby vám krk a dekolt přidávaly zbytečné roky, a to jen kvůli vráskám. Smíchejte 4 lžíce olivového oleje v teplé vodě a přímo v sprše či koupeli vmasírujte tento roztok do pokožky na krku a dekoltu.

Sladká jako med
Receptů, které jsou postaveny na zázračných léčivých účincích medu je mnoho. Můžete zkusit například smíchat dvě lžíce medu se stejným množstvím šlehačky. Maska by měla působit 20 minut, pak si ji z tváře důkladně smyjte. Nebo vyšlehejte sníh z vaječných bílků a smíchejte s trochou citronové šťávy a medu. Otevřené póry zmizí a vy budete vypadat báječně.

Ranní ptáče...
Když ráno přijdete do koupelny a podíváte se na sebe do zrcadla, nepotěší vás jistě oteklé oči a tmavé kruhy.
I proti těmto nepřátelům se dá bojovat, nejlépe chladem. Přiložte si na oči dvě studené čajové lžičky, pokud máte tento problém častěji, měli byste je mít neustále připravené v mrazničce. Chlad totiž podporuje cirkulaci lymfy
v oteklých částech obličejových partií. Stačí pět minut a vaše oči budou vypadat opět zdravě a odpočatě.

 

 

 

 

Text: Ela Procházková