Kabelkománie

Kabelky jsou věčné téma. A i když se snažíme ctít nejnovější trendy, někdy je výsledek více než rozporuplný. Zkrátka ne každá kabelka se hodí ke každé ženě a ne každého pravidla se lze striktně držet. Ta hlavní Každá žena by měla mít kabelku, která je universální


Kabelky jsou věčné téma. A i když se snažíme ctít nejnovější trendy, někdy je výsledek více než rozporuplný. Zkrátka ne každá kabelka se hodí ke každé ženě a ne každého pravidla se lze striktně držet.

Ta hlavní

Každá žena by měla mít kabelku, která je universální. Tu obvykle nosí 5 dní z týdne. Do takové kabelky se vyplatí investovat. Ostatní kabelky, které budete oblékat zřídka podle příležitosti, pak můžete vybrat v nižší cenové relaci. Stěžejní kabelka by se vám měla hodit k největšímu počtu oblečení. Vyžaduje vaše práce nošení kostýmků a lodiček? Pak sáhněte po jednobarevné elegantní kabelce ve střední velikosti, která drží tvar. Pracujete-li v terénu, nejspíše vám bude vyhovovat některý z variabilních typů, které lze nosit v ruce i křížem přes rameno nebo látkové tašky s velkými uchy.

Roli hraje i postava

Při výběru kabelky byste měla dbát i na své proporce. Podlouhlé maxi kabelky nejsou správnou volbou pro křehké štíhlé ženy menšího vzrůstu. Svědčí naopak mohutnějším vysokým ženám. Pokud máte plnější tvary, vyhněte se malým kabelkám s krátkým uchem a porozhlédněte se raději po středně velkých podlouhlých typech, které vám opticky kila nebudou přidávat. Příliš štíhlým ženám zase budou lichotit větší kabely čtvercových rozměrů.

Kabelka (ne) vždy ladí s botami

Stovky žen dlouho ovládal názor, že kabelka musí být ve stejné barvě jako obuv. Přitom to není vždy trefa do černého. K lakovaným hnědým lodičkám bude vypadat látková sportovní taška příšerně, přestože bude sebevíce hnědá. Nejvíce záleží na simbióze stylu a volbě materiálu. Elegantní k elegantnímu, sportovní ke sportovnímu, vícebarevné k jednobarevnému. Pakliže budete ctít toto pravidlo, zjistíte, že skvěle může vypadat i tmavě modrá kabelka kombinovaná s červenými botkami.

Záleží i na ročním období

Správnou volbu kabelky do jisté míry ovlivňuje dokonce i roční období. To, co si můžeme dovolit v létě, může být v zimních měsících nepřípustné a naopak. Slaměné kabelky jsou doménou jara a léta. S jejich koncem bychom je naopak měly uložit k zimnímu spánku. Letos oslníte látkovými kabelkami střední velikosti, kterým dominuje romantický květinový potisk. Jejich nesporná výhoda je v tom, že vypadají stejně dobře k balerínám, střevíčkům, žabkám či dokonce botaskám.

 

Text: Jana Tobrmanová