Karel Roden exceluje ve filmu Lidice

Krutá doba Jenže Šíma ve vězení netuší, že mezitím se v Praze a jeho rodných Lidicích udály převratné změny, které nevratně ovlivní celý jeho další život. Okupace Němci, nástup říšského protektora R. Heydricha, aktivní odboj statečných Čechů a parašutistů, kteř


Krutá doba

Jenže Šíma ve vězení netuší, že mezitím se v Praze a jeho rodných Lidicích udály převratné změny, které nevratně ovlivní celý jeho další život. Okupace Němci, nástup říšského protektora R. Heydricha, aktivní odboj statečných Čechů a parašutistů, kteří se nechtějí smířit s fašistickou diktaturou, vydařený atentát na Heydricha a krutá odplata Němců, na jejímž konci jsou vypálené vesničky Lidice a Ležáky. Lidice, do kterých se František Šíma touží vrátit ke své rodině. Bolestné zjištění pravdy, kdy František pochopí, že sice jediný přežil brutální pomstu Němců, ale ztratil svůj domov, blízké, svou identitu, patří  právě díky Rodenovu herectví k emočně nejvypjatějším a zároveň nejvydařenějším scénám ve filmu.

Nikdy nezapomeňme!

Příběh Lidic, které byly neprávem a pod falešnou záminkou krutě potrestány, patří nesmazatelně do naší historie. Nikdy a nikdo by neměl zapomenout, jaké krutosti byli nacisté schopni - vždyť v Lidicích bylo v roce 1942 popraveno 192 mužů, 58 žen zemřelo v koncentrácích, 88 nevinných dětí bylo zavražděno výfukovými plyny v náklaďáku, jen asi sedm modrookých a blonďatých dětí bylo dáno na převýchovu do Německa. Obec Lidice byla vymazána z map a srovnána se zemí. O tom všem film Lidice vypráví.

 

Víte, že…

…na počest Lidic dostávají dodnes dívky na celém světě jméno Lidice!

Pojďte do kina

Film Lidice tedy nabízí příběh, který připomene a ukáže pravdivou část naší historie. Vynikající herecké výkony všech dalších představitelů a režie Petra Nikolaeva nabízejí strhující podívanou, kterou byste si neměli nechat ujít.

Hrají: Karel Roden, Zuzana Fialová, Roman Luknár, Veronika Kubařová, Zuzana Bydžovská, Ondřej Novák, Jan Budař a další

Film vznikl podle knihy a scénáře Zdeňka Mahlera.

www.ivavondrova.cz

Foto: Bioscop