Na co si dát pozor při análním sexu

Pokud vás bude partner nutit k análnímu sexu bez lubrikantů, rozhodně odmítejte. V konečníku na rozdíl od pochvy se netvoří žádný sekret, který by jej zvlhčoval, a tak vám hrozí, že si způsobíte řadu prasklinek a ranek.  Až budete lubrikant vybírat, volte raději vodní


Pokud vás bude partner nutit k análnímu sexu bez lubrikantů, rozhodně odmítejte. V konečníku na rozdíl od pochvy se netvoří žádný sekret, který by jej zvlhčoval, a tak vám hrozí, že si způsobíte řadu prasklinek a ranek.  Až budete lubrikant vybírat, volte raději vodní než silikonový. Rozhodně nezapomeňte na kondom, protože při análním sexu hrozí mnohem vyšší riziko přenosu pohlavních chorob. Jedině, že byste si věrností svého partnera byla stoprocentně jistá. Mějte na paměti, že pokud byste chtěli přejít během jedné soulože od análního ke klasickému pohlavnímu styku, je nutné, aby se partner důkladně omyl.  Jinak vám hrozí, že můžete dostat nějakou infekci.

Na anální sex v každém případě zapomeňte během těhotenství, protože máte rozšířené cévy, a tak vám hrozí vyšší riziko krvácení. Pokud by došlo k zavlečení infekce, můžete ohrozit svůj plod i předčasným porodem.

Většina žen anální sex odmítá kvůli bolesti. Je to logické, protože konečník má dva kruhové svěrače. Pokud se tyto svaly neuvolní, průnik přes ně je bolestivý. Pokud budete mít při análním sexu dostatek času a vzrušení, můžete vnější svalový kruh vůlí uvolnit a průnik penisu tak bude mnohem méně bolestivý. Méně bolestivý může být anální sex i po orgasmu, pak bude váš organismus celkově uvolněnější. Zkuste také zhluboka dýchat. V žádném případě ale nepřekonávejte bolest a svého partnera se v tom případě nebojte odmítnout. I když možná kvůli pornofilmům řada mužů nabyla dojmu, že anální sex je něco zcela jednoduchého a normálního, opak je pravdou. Alespoň co se týče oné jednoduchosti.

Text: mž