Jak na pevnou a dokonale tvarovanou postavu

Pečujte o svou pokožku a zbavte se celulitidy Inspirujte se filozofií pilates a pečujte o svou postavu jako o celek. Zaměřte se na harmonizaci svého těla. Remodelační tělové máslo Dermacol Enja účinně zvyšuje pevnost a pružnost pokožky a navrací tělu krásné, pevné tvary. Dík


Pečujte o svou pokožku a zbavte se celulitidy

Inspirujte se filozofií pilates a pečujte o svou postavu jako o celek. Zaměřte se na harmonizaci svého těla. Remodelační tělové máslo Dermacol Enja účinně zvyšuje pevnost a pružnost pokožky a navrací tělu krásné, pevné tvary. Díky obsaženým extraktům a rostlinným výtažkům odbourává celulitidu a zabraňuje jejímu dalšímu ukládání. Vaše pokožka bude při pravidelném používání dvakrát denně krásně hladká a zpevněná.

 

Zpevněte tělo a prokrvte pokožku

Pilates se soustředí na celek, vše vychází z centra, tělo i mysl jsou v harmonii. Obrazně řečeno, nohy jsou pevně na zemi a hlava je v oblacích. Cvičení zpevňuje a protahuje celé tělo, díky čemuž jej i formuje. U pilates je důležitá kontrola dýchání, která nám mimo jiné zajišťuje i prokrvení celé pokožky. Zvyšuje cirkulaci krve, která podporuje látkovou výměnu, a tím napomůže rychlejšímu odbourávání celulitidy.

 

Doporučení Jiřího Janečka: „Představíme vám jen několik z cviků pilates, které jsou vysoce efektivní na zpevnění a vytvarování celé postavy. Naučíte-li se metodu pilates jako celek pod vedením kvalifikovaného učitele, přinese vám mnohem více užitku, než jste si dokázali představit. Pokud chcete vyzkoušet metodu pilates v celé její komplexnosti, tedy na speciálních strojích, na podložkách i s pomůckami, které byly pro pilates speciálně vyvinuty, doporučujeme vyhledat mezinárodně certifikovaného učitele pilates, který má potřebné znalosti a zkušenosti. To vám zajistí speciální pilates studia a učitelé s kvalitními referencemi o absolvovaných kurzech a workshopech pilates.“

 

1. cvik

Popis fotek:

1) Mírně se rozkročte a propněte nohy. Ruce zvedněte nad hlavu s napnutým ručníkem.

2) S nádechem protáhněte tělo a s výdechem se ukloňte mírně do strany, nohu propněte tak, aby se země dotýkala pouze špička.

3) Trup zpevněte a udržte ve stejné poloze. Ještě více unožte protaženou nohu.

Celý cvik opakujte 4-8x.

 

Rady trenéra

Jiří Janeček, učitel pilates, studio Pilates Czech

1) Pomůcka jak si určit délku ručníku: naměřte si dvakrát šířku ramen.

2) Cvičením pilates se vaše tělo zcela změní zevnitř i navenek a zlepší se držení těla.

 

2. cvik

  1. V lehu na boku spodní ruku položte na zem kolmo k tělu, druhou ruku natáhněte nad hlavu. Celé tělo srovnejte a zpevněte tak, aby mezi trupem a podložkou vznikla malá mezera. Ramena stáhněte co nejvíc od uší.
  2. S výdechem zvedněte současně obě nohy a hlavu nad podložku. Ruku nataženou nad hlavou připažte k tělu mírně nad úroveň boků.
  3. Nohy držte stále nad podložkou a hlavu položte na zem. Hlavu opět zvedněte a vraťte se do původní pozice.

Celý cvik opakujte 4-8x.

 

3. cvik

Na tomto cviku si procvičíte nejen výdrž, ale také rovnováhu.

 

  1. Stoupněte si na jednu nohu, druhou pokrčte tak, aby byl kotník na úrovni propnuté nohy. Vytažené tělo zabalte nad ohnuté ruce. Ramena stažená a ruce dlaněmi vzhůru, jako by jste  držela podnos.
  2. Ruce předpažte a tělo protáhněte směrem za rukama. Pokrčenou nohu zanožte a propněte. Zanožená noha by měla být v jedné linii s trupem a celé tělo zpevněné. Nevytáčejte bok dozadu.
  3. Udržte tělo ve stejné pozici, jen předpažené ruce připažte k tělu. Dlaně během připažení otočte směrem dozadu.

Celý cvik opakujte 4-8x.

 

Tip Jiřího Janečka: Pokud chcete vyzkoušet náročnější variantu poslední pozice, kdy máte ruce podél těla, stačí otočit dlaně dopředu.

 

Tip Dermacolu:

Vybrali jsme pro vás vhodné produkty, které pomohou vytvarovat a zformovat celou vaši postavu a mimo to také odbourávají celulitidu, která trápí většinu žen.

 

 

Osvěžte svou pokožku po cvičení a připravte ji na aplikaci dalších přípravků z řady ENJA:

ENJA FIRMING SHOWER GEL

Zpevňující sprchový gel se ženšenem a zázvorovým aroma stimuluje a zpevňuje pokožku. Obsahuje vysoký podíl přírodních hydratačních látek, které doplňují přirozenou hladinu vlhkosti v pokožce. Kombinace ženšenu a zázvoru má antioxidační a antimikrobiální účinky. Chladivý mentol povzbuzuje mysl a dodává svěží pocit.

Množství: 200 ml - Cena: 69 Kč

 

Zpevněte pokožku, vytvarujte postavu a zbavte se celulitidy, to vše s jedním přípravkem:

DERMACOL ENJA REMODELING BODY BUTTER

Remodelační tělové máslo účinně zvyšuje pevnost a pružnost pokožky a navrací tělu krásné, pevné tvary. Výtažek z černé brusinky pro zpevnění a zvýšení pružnosti pokožky zvyšuje své účinky ve spojení se směsí rostlinných extraktů (komplex Polyplant Anti-Cellulite®), které má vysoce anti-celulitidní působení. Účinnost másla je dále podpořena kofeinem, který podporuje štěpení tuků v pokožce a mikrocirkulaci. Bohatá krémová textura obsahující bambucké máslo, makadamiový olej a vitamin E se výborně vstřebává, pokožku výrazně hydratuje posiluje její ochrannou bariéru a zabraňuje vysoušení. Přípravek je vhodný i pro masáž.

Použití: Aplikujte krouživými pohyby na problémové partie 2x denně. Výsledek: Zpevněné a vytvarované tělo bez celulitidy.

Množství: 300 ml – Cena: 299 Kč

 

Text: Jana Tobrmanová

Foto: Dermacol