Vůbec nevím, proč mě poslal k šípku

Vůbec nevím, proč mě poslal k šípku


Zůstaň si nezávislá

Ženy jsou dnes ekonomicky nezávislé na mužích. Mnohé z nich volí i absolutní nezávislost na partnerovi
a často mají raději vztah s ženatým mužem. Dokud to takovému partnerovi vyhovuje, vše běží, jak si žena naplánovala. Ale běda, když se ženáč rozhodne pro rozvod. Nezávislá milenka se nemusí většinou strachovat, že s ní zase už svobodný milenec bude chtít společně bydlet. Muži totiž radši žijí s trochu závislými partnerkami.

Bitva s naprogramováním

Líbilo se vám být nezávislou milenkou, která muže v zásadě ničím neobtěžuje a dává mu pouze čas, ve kterém se mohou věnovat jen jeden druhému?  A postupně jste se nestačila divit, že vás stále více láká, abyste spolu začali normálně žít? Ano, stává se to i zarytým singlicím, protože jsme takhle prostě od přírody naprogramované.  Můžeme si to stokrát zakazovat, a stejně touha po „zahnízdění“ nakonec zvítězí. Někdy bohužel příliš pozdě.


Vítězí teplý krb

Jenže chtít mít regulérní partnerský vztah,  a přitom se ze všech sil snažit vzbuzovat dojem a vytvářet pocit naprosté nezávislosti a samostatnosti je poněkud kontraproduktivní. A pokud tak nezávislé milenky činí, pak se není co divit, že si je muži neberou. Proč by to také dělali, oni dávají přednost teplému domácího krbu. A tím nadmíru emancipované ženy většinou pohrdají.

Jsme dva - na všechno

Podstatou společného soužití muže a ženy je vazba, tedy i jistá dávka vzájemné závislosti. Oběma takový vztah poskytuje nejen pocit bezpečí, spojenectví, podpory, ochrany, ale i pocit slabosti a vědomí, že na všechno člověk není sám. Je přece úžasné vědět, že „něco zvládnu bez tebe, ale něco jenom s tebou.“ A tento pocit si hýčkají i muži. Takže pro nezávazný poměr si vybírají nezávislé ženy, co je ničím neobtěžují, ale při výběru životní partnerky dávají přednost jiným typům. Přesně na to sedí staré přísloví, že muži chtějí blondýnky, ale berou si brunetky.

 

 

 

 

 

Text: eh