Baťa: Cesta ze Zlína do botníků každé z nás

I přes těžké začátky si mladý podnikatel našel brzy zájemce o své produkty. Ty totiž byly už od dob svého vzniku ceněné pro svou kvalitu. A statut jedné z nejkvalitnější obuvi si drží dodnes.   Prvních Baťovky Valašská prošívaná houněná obuv. Tak vypadal sortimen


I přes těžké začátky si mladý podnikatel našel brzy zájemce o své produkty. Ty totiž byly už od dob svého vzniku ceněné pro svou kvalitu. A statut jedné z nejkvalitnější obuvi si drží dodnes.

 

Prvních Baťovky

Valašská prošívaná houněná obuv. Tak vypadal sortiment prvních bot s nálepkou Baťa. Baťovky, jak se nazývaly první plátěné boty s elegantní špičkou, z pravé kůže zaznamenaly obrovský boom. Byly praktické i slušivé, což bylo v předválečných letech považováno za více než nadstandardní kombinaci. Značka Baťa se stala natolik oblíbenou, že z domácího Zlína expandovala téměř do celé České republiky a následně i do Evropy.

Bota pro každého zákazníka

Sortiment obuvi Baťa si už léta zachovává svou tradici, i protože dokáže uspokojit širokou cílovou skupinu. Naše děti v nich dělají své první krůčky, naši rodiče vychvalují pohodlí, naši partneři je nosí do práce a naší nožku zdobí při každé příležitosti. Jsou nám věrnými průvodci po sportovních aktivitách i společníky, kteří zahřejí a pomůžou nám vychutnat domácí pohodu. Baťa jede podle nejnovějších módních trendů a zároveň ctí zdravý životní styl. Přesně tak, jak to jejich zakladatel chtěl.

 

Nový nákupní ráj

Spokojenost zákazníků se odráží v prodejích. Vedení se proto nyní rozhodlo zákazníkům poděkovat za jejich věrnost. Krom slev přináší i větší komfort při samotném nákupu bot v podobě redesignu největší prodejny Baťa na Václavském náměstí, která je nazývána Skleněným palácem. Designová proměna odpovídá posledním trendům a podléhá unikátnímu evropskému konceptu. Dámy i pánové se mohou těšit na ještě více „trendy“ značek a příjemné prostředí, které dá nákupům zcela nový rozměr. „Obchodní dům Baťa na Václavském náměstí je zcela ojedinělý koncept. Je to takový stát ve státě, který vyniká svou jedinečností nejen vůči ostatním prodejnám Baťa v jiných zemích, ale zejména vůči tuzemské konkurenci. Jdeme kupředu a přizpůsobujeme se potřebám moderního zákazníka. Sázíme nejen na módní trendy, ale také design, který by měl být lákavý na pohled a zároveň pohodlný pro nákupy,“ říká marketingový ředitel Baťa, Lukáš Ohanka.

 

Text: Jana Tobrmanová