Co nosíme v kabelkách?

Personál dobrovolné organizace, která se zabývá výzkumy a průzkumy trhu požádal 1000 žen, které náhodně vybral na ulici, aby si nechaly zvážit svou kabelku a váha házela mnohdy až zarážející cifry. Ručička se v průměru zastavila na 3 kilogramech. Když personál odečetl d


Personál dobrovolné organizace, která se zabývá výzkumy a průzkumy trhu požádal 1000 žen, které náhodně vybral na ulici, aby si nechaly zvážit svou kabelku a váha házela mnohdy až zarážející cifry. Ručička se v průměru zastavila na 3 kilogramech. Když personál odečetl důležité položky, bez kterých žena neopouští své hnízdo, jako je peněženka, klíče a telefon, které dohromady váží v průměru 0, 6 kilogramů, došel k závěru, že 3,4 kilogramu připadá na všemožné nezbytnosti.

Šroubovák, kamínky a zahradní hadice

Když nakoukli průzkumníci pod zip namátkově vybraných kabelek, začali „sesumírovávat“ data ohledně „kabelkového“ obsahu. Krom líčidel na letmou úpravu vzhledu, parfému, hřebenu a papírových kapesníčků, které u žen předpokládaly (i když asi ne v takové míře), nacházeli mnohdy až zarážející materiál. Na seznam nejvíce podivných kousků, který posléze vypracovali, připisovali šroubovák, zbytky jídla a pití, paličku na maso, kamínky a různé talismany pro štěstí či dokonce i kus zahradní hadice (nechceme vědět na co).

Okamžik pravdy

V redakci jsme nahlédli i pod pokličku našich kabelek…přesně podle toho, jak jsme je v ten den měly v práci. A i tam jsme našly poklady, u jejichž poloviny jsme netušily, že je tam vůbec máme…i přesto jsme však za české ženy zůstaly v normě.

Linda – šéfredaktorka

Linda neustále pobíhá kolem svého dvouletého syna, oblíbila si kabelku F&F, kterou může nosit i křížem přes rameno.

Váha kabelky: 3, 4 Kg

Co obsahuje navíc: sluneční brýle (Lindex), šátek (F&F), náramky (F&F), krém na ruce (Oriflame), lesk na rty (Dermacol), oční stíny v minibalení (Dermacol), korektor (Oriflame).

 

 

 

Eliška - redaktorka

Eliška chodí 3x týdně cvičit. A protože neholduje typickým sportovním taškám, sáhla po sportovně elegantním modelu US Polo.

Váha kabelky: 4, 7 Kg

Co obsahuje navíc: ručník na cvičení (Neckermann), žabky do sprchy (Nike), zpevňující sprchový gel(Dermacol), deodorant (Fenjal), tabletky na regeneraci vlasů (Nutricap), rtěnku (Max Factor), řasenku (F&F), pudr (Max Factor), energetické nápoje, které nahradí 1 jídlo během dne (Oriflame), intimní ubrousky (Oriflame), malou, energeticky hodnotnou svačinu (Wasa).

 

 

 

 

Jana - redaktorka

Největší část z mého dne zabírá práce v terénu. Vybírala jsem proto elegantní model Baťa Forelli v universální barvě a ve střední velikosti, do které se pohodlně vejde mininotebook.

Váha kabelky: 6, 9 Kg                                                 

Co obsahuje navíc: parfém (F&F), zrcátko (Avon), lesk na rty (F&F), duo korektory (Oriflame), skřipec (Essence), štětec a bronzer (F&F), papírové kapesníčky (Zewa), tampony (Kotex).

 

 

 

 

 

 

 

Text: Jana Tobrmanová

Foto: Pixmac, archiv firem