Když opalovat, tak s rozumem!

Když opalovat, tak s rozumem!

Na ochranu kůže před poškozením slunečním zářením je potřeba myslet při každém pobytu na slunci. A to nejen v létě, ale již i v jarních měsících. Přílišné slunění totiž způsobí spálení pokožky, jehož následkem je nejen předčasné stárnutí kůže, ale může způsobit vznik kožních nádorů


 

Kůže potřebuje ochranu

Chcete-li strávit příjemné chvíle při opalování, nebo při pobytu u vody, musíte vědět, jak své tělo účinně ochránit před nebezpečným UV (ultrafialovým) zářením. To je jedním z typů záření, které slunce bez ustání vysílá na zemský povrch. Potíž je v tom, že ho lidský organismus není schopen jakkoliv postřehnout. Bohužel však na něj reaguje lidská pokožka. Navíc s určitým zpožděním. Ostatně líbivé zhnědnutí kůže je právě přirozenou ochranou proti UV záření. Je tedy zřejmé, že pokud patříte ke světlejším fototypům, tedy když máte světlejší pokožku, která hůře zhnědne, měli byste být ještě ostražitější. Ale ani vysloveně snědé typy nemají vyhráno, mohou jen na sluníčku pobýt bez rizika o nějakou tu minutu déle.

Základní pravidla pro bezpečné opalování

Bez ohledu na to, jak se vaše pokožka dokáže sama chránit přirozeným zhnědnutím, platí pro každého, že bez ošetření ochranným krémem, je lepší se slunečnímu záření vůbec nevystavovat. To k jakému fototypu, tedy pigmentovému typu patříte, berte spíše jako vodítko, jak vysoký ochranný faktor opalovacího krému použijete. Samozřejmě platí, že čím světlejší pokožka, tím vyšší číslo ochranného faktoru.

Pobyt na slunci je vhodné postupně prodlužovat a ne se hned při prvním slunění po zimě pořádně osmahnout.
V létě je pak lepší se přímému slunečnímu svitu úplně vyhnout v průběhu poledne, zhruba mezi jedenáctou
a druhou hodinou. Toto doporučení platí nejen pro pobyt na mořském břehu, ale i v tuzemsku.

 

My jsme si pro vás připravili soutěž o produkty Ziaja Sun!

Stačí pouze správně odpovědět na soutěžní otázku a balení třech produktů může být i vaše!

 

Mléko na opalování ve spreji SPF 50+ (170ml  249,-)
Voděodolné hydratační mléko na opalování ve spreji s vysokou ochranou SPF 50 před UVA a UVB zářením. Zabraňuje podráždění pokožky během vystavení na slunci. 

Aktivátor opalování  (150ml  80,-)
Aktivátor opalování s tyrosinem a kakaovým máslem.Urychluje opalování, připravuje pokožku na sluneční paprsky. 

 

Více informací na www.ziaja.cz a www.ziajaprotebe.cz