Jak si udržet své pohlavní orgány svěží a zdravé?

Jak si udržet své pohlavní orgány svěží a zdravé?

Náš obličej a vlastně i celé tělo podléhá působení gravitace a stáří. Výjimkou není ani vagína. Zatímco na obličej můžete koupit stovky přípravků, které vám zaručeně pomohou omladit pleť a prodloužit mládí, na vagínu se nemyslí. Když pak náš pohlavní orgán stár


Náš obličej a vlastně i celé tělo podléhá působení gravitace a stáří. Výjimkou není ani vagína. Zatímco na obličej můžete koupit stovky přípravků, které vám zaručeně pomohou omladit pleť a prodloužit mládí, na vagínu se nemyslí. Když pak náš pohlavní orgán stárne, leháme pod kudlu. Jde si ale udržet v kalhotkách mládí i bez operací?

eat-vagina

Intimním partiím ženy nevěnují tolik pozornosti, kolik by měly. Zatímco za krémy proti celulitidě a pleťové masky vyhodíte desetitisíce ročně, ruku na srdce, kolik investujete do své vagíny? K udržení intimních partií mladých nepotřebujete žádné mastičky, postačí vám těchto pár triků!

Posilujte pánevní dno

Když cvičíte, vaše tělo se zpevňuje. A totéž platí i o vaší vagíně. O posilování pánevního dna jste určitě už ledaco zaslechla. Tzv. Kegelovy cviky jsou stahy pánevního dna. Stáhněte svaly alespoň na pět sekund a opakujte alespoň třicetkrát třikrát denně. Výsledek opravdu stojí za to!

Balón místo židle

Pokud máte sedavé zaměstnání, alespoň na dvacet minut denně byste měla kancelářskou židli vyměnit za cvičební balón. Při sezení na balonu totiž svaly pracují samy a navíc posilujete také pánevní dno, aniž byste musela udělat jediný stah. A přitom to vypadá, jakoby se nic nedělo.

Jojo radši nene!

Pokud trpíte jojo efektem, tedy že neustále hubnete a zase přibíráte, projeví se to i na vaší vagíně. Kůže na ní se natahuje a zase smrskává a to není dobré na žádné z partií, natož tam, kde je kůže opravdu jemná.

Dopřejte si pravidelný sex

V případě, že nemáte pravidelný sex, vaše partie zahálí a dochází tak k jejich stárnutí. V případě pravidelného sexu naopak dochází k žádoucímu pravidelnému prokrvování vagíny. Navíc hormony, které semeno partnera obsahuje, má blahodárné účinky proti stárnutí.

Nepřehánějte to s hygienou!

Vagína má svůj vlastní čistící systém. Aby byla chráněná, stačí pravidelná hygiena, ta ale nemusí být nijak drastická. Přehnané drhnutí může způsobit podráždění, pH mýdla zase mohou vagínu vysušovat.

A jak se o svou vagínu staráte vy?