Prosexujte se ke zdraví a kráse

Prosexujte se ke zdraví a kráse


Povzbuzuje mozek

Čím častěji se milujete, tím líp vám to myslí. Při vzrušení začíná krev více proudit a zároveň se zrychluje váš tep. To, že je váš mozek lépe prokrven, pak vede k lepším výkonům nejenom v posteli. Vaše orgány tak získají přísun nové okysličené krve a mohou lépe fungovat. Nedivte se proto, že když delší dobu nemáte milence, jste v práci nesoustředěná a děláte chyby.

Tlumič stresu

Jak příjemné a rychlé je usínání po milostných hrátkách. Ano, sex je nejlepší lék na nespavost. A jedinci, kteří si ho s chutí dopřávají, jsou odolnější vůči stresu a více uvolnění a klidnější než puritáni nebo asketové, kteří mají sklon k nervozitě a nevrlosti, vyvolané sexuální frustrací. Jen se rozhlédněte po svých známých a rozšifrujte si jejich vlastnosti a vztah k sexu. Uvidíte, že to na ně bude sedět.

Místo prášku proti bolesti

Při sexuálním vzrušení se vylučuje do krve oxytocin, hormon, který způsobuje zvýšení hladiny endorfinu, který vlastně může za orgasmus. Pohlavní styk nám umožňuje alespoň dočasně zapomenout na bolest. Při něm se aktivuje centrum ve středním mozku, které potlačuje bolest. Endorfiny uvolněné při sexu mají podle vědců podobný účinek jako opium. Jsou dokonce třikrát účinnější proti bolestem hlavy než běžné léky! Takže až budete mít zase migrénu, místo po prášku sáhněte po partnerovi.

Pro krásu a dlouhověkost

Sex je přírodní antihistaminikum. Pomáhá bojovat s astmatem a sennou rýmou. A co víc. Pravidelný sex zvyšuje imunitu, likviduje stres i celulitidu, je příčinou dobré nálady a dokonce prodlužuje život. Při orgasmu se totiž vylučuje hormon zvaný DHEA (dehydroepiandrosteron), který posiluje imunitní systém, pomáhá obnovovat pokožku a zlepšuje vůbec celkový stav pleti a dokonce působí jako antidepresivum. Při milování se produkuje také množství estrogenu, který dodává vlasům přirozený lesk a pokožce hebkost. Milování snižuje riziko vzniku dermatitidy, vyrážek a kožních skvrn. Produkovaný pot totiž rozšiřuje póry a vaše pokožka doslova září.

Lepší (a levnější) než aerobik

Nevyhazujte peníze za spinning nebo aerobik, k tělesné aktivitě dokonale postačí vaše ložnice. Při sexu spálíte asi 880 kilojoulů, což odpovídá 30 minutám namáhavého běhu. Orgasmus zdvojnásobí náš tep i krevní tlak. Teplo uvolněné při pohlavním styku rozšiřuje cévy a zvyšuje průtok krve. Srdce bije intenzivněji, takže se odpadní látky rychleji odbourávají. Milování má pozitivní vliv i na imunitní systém. Zvyšuje se totiž hladina imunoglobulinů, které hrají významnou roli v boji proti infekcím.

 

 

 

 

 

Text: eh