Historie aromaterapie

Historie aromaterapie

Dnes lidé tyto vlastnosti znovu objevují a seznamují se s moudrostí minulých dob a civilizací, aby obnovili rovnováhu, kterou v moderním uspěchaném životním stylu postrádají. Počátky aromaterapie lze vysledovat v náboženské, lékařské a společenské praxi všech velkýc


Dnes lidé tyto vlastnosti znovu objevují a seznamují se s moudrostí minulých dob a civilizací, aby obnovili rovnováhu, kterou v moderním uspěchaném životním stylu postrádají.

Historie aromaterapie

Počátky aromaterapie

lze vysledovat v náboženské, lékařské a společenské praxi všech velkých civilizací. Léčivé vlastnosti rostlin objevili poprvé Číňané zhruba v době 4500 let před naším letopočtem.

Historie aromaterapieEgypťané

Byli to však až Egypťané, kteří dokázali využít vlivů aromatických esencí na tělo a mysl. Hojně využívali antibakteriální a antiseptické vlastnosti některých silic a pryskyřic, zvláště cedr a kadidlo k balzamování a ochraně těl zemřelých, ale také při rituálních obřadech a slavnostech a také pak k výrobě kosmetických přípravků a parfémů

Termín „ aromathérapie“

poprvé použil francouzský chemik René – Maurice Gatterfossé v roce 1928. Dnes zažíváme celosvětovou renesanci umění aromaterapie.

 

Text: Jana Fridrichová