Kolik dneska stojí „ano“?

Pokud se nechcete vzít v lese mezi dvěma pařezy tak, jak vás bůh stvořil, a namísto hodování netoužíte očesat místní borůvčí, připravte se na to, že nebudete omdlévat jen před vyslovením svého „ano“, ale také při podpisu účtu za svatbu. A protože my, dokonalé ženy


Pokud se nechcete vzít v lese mezi dvěma pařezy tak, jak vás bůh stvořil, a namísto hodování netoužíte očesat místní borůvčí, připravte se na to, že nebudete omdlévat jen před vyslovením svého „ano“, ale také při podpisu účtu za svatbu. A protože my, dokonalé ženy víme, že peníze jsou až na prvním místě, přinášíme vám pár tipů, jak „zkrouhnout“ sumu vesmírných rozměrů.

Nevíte co s penězi? Najměte si agenturu!

Svatební agentura je ostříleným polykačem úspor. Sice může ušetřit spoustu práce s přípravami svatby, ovšem nebude to zadarmo. Při velké svatbě se odměna agentury může vyšplhat na 20 000 korun i více. Přitom vám nepomůže o moc více než vy sami. Nezapomínejte, že internet je váš kamarád. Velmi spolehlivě funguje na klíčové slovo „levné“ a rád vám pomůže najít od květin až po prostory, aniž byste se museli první rok společného soužití v manželském svazku nafukovat kompresorem u pumpy.

Rozdejte úkoly

Malé položky po sečtení vytvoří jednu velkou. Na tom není nic divného, tedy zvláště pokud tyto nezbytnosti, které ke svatbě patří, nepřekročí účet za vaše i jeho šaty. Videozáznam může pořídit někdo z rodiny, stejně tak jako kvalitní fotografie. Jejich grafickou úpravu zvládnete při troše šikovnosti sami pomocí jednoduchých programů, které volně stáhnete na internetu. Naličte se sama! Stejně znáte nejlépe typ své pleti i barvy, které vám sluší. Není účes, který byste při troše cviku nezvládla s kamarádkami, a koláčky jsou od babičky stejně nejlepší. Suma sumárum, ušetřila jste 12 000 Kč!

Levné okroužkování

Zapomeňte na to, že váš nejdražší bude s láskou nosit snubní prsten a v hospodě jej bude pln hrdosti tasit a říkat jak je rád, že je okroužkovaný jako nějaký registrovaný pták. Prsten pravděpodobně bude hned následující den ležet na nočním stolku a bude tam čekat, dokud vás bůh nebo mladší milenka nerozdělí. Zbytečná investice do dalších gramů zlata. Partnerovi proto nechte vyhotovit rovnou prsten ze stříbra nebo chirurgické oceli.

Obřad za pár „šupů“

Po svatbě v létě touží spoustu nevěst…zvlášť, když zjistí, že jsou o polovinu levnější. Navíc se nechávají unést rozkvetlou loukou a romantikou vyslovení svého slibu v altánku posetém lístky růží.

Zadlužte se…ale chytře!

Už jste vyškrtala vše zbytečné a vaše úspory stále vysílají S.O.S. signály? Půjčte si peníze, které vám chybí. „V dnešní době je možné vzít si takovou půjčku, jejíž měsíční splátky ani nepocítíte. Například při vypůjčení 50 000 Kč na 7 let, budou činit 853 Kč měsíčně,“ uvádí Pavla Hávová z ČSOB. Vybírejte takové půjčky, které můžete i jednorázově splatit, aniž by vás to něco stálo. Nezapomínejte na to, že od příbuzných se vám zase nějaká ta tisícovka vrátí.

 

Pro srovnání jsme pro vás připravili tabulku:

Text: Jana Tobrmanová