Sáhněte po štětcích – a vaše líčení bude krásnější

Jenže kde začít? Jak by měla vypadat výbavička pro běžné „domácí“ líčení? Záleží na vašem oblíbeném stylu: pokud dáváte přednost nenápadnému líčení, vystačíte si se základní sadou. Jestliže vám ale vyhovuje náročnější make-up s komplikovanějším stínov


Jenže kde začít? Jak by měla vypadat výbavička pro běžné „domácí“ líčení?
Záleží na vašem oblíbeném stylu: pokud dáváte přednost nenápadnému líčení, vystačíte si se základní sadou. Jestliže vám ale vyhovuje náročnější make-up s komplikovanějším stínováním víček, barevnými přechody a linkami, budete už potřebovat širší škálu pomůcek.

Sada štětců MAKE UP FOR EVER, SEPHORA

Vizážisté doporučují pět základních štětců:

  • na pudr: bohatý hustý štětec s polotvrdými dlouhými chlupy, zpravidla největší v sadě. Nanáší pudr rovnoměrně, jemnými tahy
  • na tvářenku: je menší než štětec na pudr, tvářenku nabere do hlavy štětce a roztírá ji doztracena
  • na stíny: polokulatý štěteček v různých velikostech k nanášení očních stínů do koutků oka (malý), na pohyblivé víčko (střední), na roztírání a prolínání stínů (větší)
  • na kontury kolem očí: je malý a plochý, hustý a dostatečně pevný, aby se jeho chloupky dostaly těsně k řasám (nejlépe šikmo zakřivený)
  • na rty: plochý kompaktní štěteček na rtěnku nebo lesk, který kopíruje a koriguje tvar rtů. Jeho špička musí být pevná, aby držela bezchybnou konturu

Pro náročnější líčení přidejte:

  • štětec na make-up: poznáte ho podle řady vyčnívajících dlouhých bílých chlupů, které roztírají make-up do ztracena (krouživými pohyby)
  • štětec na korektor: je malý, plochý a tuhý, aby dobře přilnul k nerovnostem ve tváři, které je potřeba zamaskovat
  • zkosený štětec k optickému tvarování obličeje, jímž zvýrazníte lícní kosti: je velký, hustý a velmi jemný
  • štěteček na oční linky: je velmi tenký, s dlouhými chlupy, ale pevný, aby udržel barvu a zajistil hladký tvar linky
  • kartáček na obočí: prokartáčuje, pročistí a uhladí jednotlivé chloupky obočí

TIPY pro nakupování a údržbu:

Nekupujte štětce tvrdé a hrubé – vždy si na hřbetu ruky nebo obličeji ověřte, že vám je štětec příjemný na dotek.
Dejte přednost štětcům s přírodním vlasem (sobolí, veverčí chloupky) před umělými – jsou sice dražší, ale líčení bude díky nim přirozenější a jemnější.
Zbytečně nešetřete – levné štětce bývají řidší a dlouho nevydrží, zatímco kvalitní štětce vám budou sloužit několik let.
Ověřte si několika tahy, že štětec nepelichá a chloupky pevně drží v násadce.
Vyberte si jen takové štětce, které vám dobře „sednou“ do ruky.
Štětce udržujte v dokonalé čistotě: vymývejte je ve vlažné šamponové vodě, dobře je propláchněte, stiskněte v bavlněné osušce, prsty lehce upravte jejich tvar a nechte je schnout rozložené v teple na čistém ručníku. Nikdy je nesušte fénem, teplo ničí přírodní chlupy!

(pic)
Foto: Dermacol, Sephora, Make Up For Ever