Dominikánská republika: Turisty zbožňovaná ostrovní kráska Karibiku!

Dominikánská republika: Turisty zbožňovaná ostrovní kráska Karibiku!

Azurově modré vlny zakusující se do sněhobílého písku, kokosové palmy, bílý rum, který nesmí chybět v jediném koktejlu, karibské rytmy lákající k tanci, všudypřítomný relax, pohoda a srdečnost místních, co chytnou za srdce. Přesně taková je turisticky profláknutá Dominikána. Jejímu tropickému kouzlu podlehl i sám Kryštof Kolumbus. Takže pokud chcete porovnat jeho vkus s tím vašim, neváhejte a vydejte se za dobrodružstvím. A my vám můžeme garantovat, že jednou vám to stačit nebude. Dominikánská republika je totiž těžce návyková.


 

White sand and clear blue waters at Saona Island, Dominican Republic:

Z té krásy kolem se vám zatočí hlava a vy si budete říkat o štípnutí, zda se vám to přece jenom nezdá!

Pokud nad fotkami z katalogů cestovek prezentující místní skvostné pláže doslova tajíte dech a na druhou stranu se uklidňujete tím, že je to photoshop, musíme vás zklamat. Je to totiž čirý fakt. Dominikánská republika si střeží několik pokladů a mezi jeden z nich můžeme s čistým svědomím pasovat místní pláže, které organizace UNESCO vyhlásila za ty nejkrásnější napříč celým světem. Dominican Republic | Flickr - Photo Sharing!❤️: A to je už podle nás tedy pořádné ocenění. Pokud právě sem míříte strávit několik prosluněných dní ( čím víc, tím lépe - protože vám se totiž domů rozhodně chtít nebude), i tak si dejte práci s dobrým výběrem, abyste nebyli zklamáni. Top pláže totiž ukrývá pohádkové letovisko Punta Cana, kde se vlny Atlantiku elegantně zakusují do vyhřátého písku. Opravdový Karibik naopak spatříte na jihu, v oblasti Bayhahibe s Karibským mořem. Ať už ale nakonec zvítězí Bavaro Beach, Bayahibe, nebo snad Cap Cana, oblíznete všech deset, protože tady se vám totiž bude líbit. Naopak pláže na severu sice nabízejí finančně výhodnější dovolenou, ale co se týká pláží a božské podívané, tak konečně pochopíte, proč se ceny drží při zemi.

 

...Ach ty zážitky

Sedět jenom na zadku by byl v Dominikáně rozhodně hřích, proto jakmile se po cca jedenácti hodinovém letu zregenerujete, vydejte se na objevnou štaci po ostrově Hispaniola, jak se nazývá. Pokud vás láká pošimrat a vyplavit adrenalin, projeďte čtyřkolkami zaplácenou cestou skrze plantáže cukrové třtiny. Rozhodně nesmíte opomenout ani na manufaktury, kde se vyrábějí dominikánské doutníky. A i když nejste zrovna vášnivý kuřák, tak opustit místo činu bez vyfouknutí obláčku dýmu, by byl čirý nerozum. bachata: Fantastický je výlet na ostrůvky Saona a Catalina. Na katamaránu se přiučíte krokům merengue nebo bachaty a pak si užijete karibskou atmosféru se vším, co k ní patří. Právě tu totiž uděláte ty nejkrásnější fotky. A za pozornost rozhodně stojí i poloostrov Samaná. Právě tady vás nadchne vodopád El Limón a fantastická pláž na ostrůvku Cayo Levantado, která zazářila v reklamě na věhlasný rum Bacardi. Co takhle si právě tu natočit váš osobní spot na štěstí? A jakmile vám bude ouvej a optimismus bude fuč, vám zhlédnutí tohoto videa přičaruje úsměv na tváři levou zadní! Prostě si vychutnejte všechno, co tento pohádkovou kout země nabízí a zařekněte se, že si to užijete na maximum. Jejich tradiční pokrmy vystavte zkoušce přímo na vašich chuťových pohárcích, dejte se do řeči s místními, začněte smlouvat o ceně, a pokud vás pozvou k sobě domů, neváhejte. Jejich příbytek vás sice možná nezaujme ničím, ale na druhou stranu si uvědomíte, že hodnota životního štěstí a radosti je úplně někde jinde, než v bohatství, majetku a bezbřehém luxusu. A naopak si uvědomíte, že si tento návod na šťastný život musíme začít pěstovat i vy sami. Je to právě úsměv, který si spolehlivě najde cestu k radosti a otevře tak dveře do světa, kde je optimismu na rozdávání.

 

Punta Cana, Dominican Republic:

Tipy, které přijdou rozhodně vhod!

Opět vycestujte s německými cestovkami. Jsou levnější a konečně pochopíte, že exotickou dovolenou si může dovolit téměř každý, pomineme - li fakt, že dáte přednost skromnějšímu hotelu. Rozhodně ochutnejte smažené banány, tamní alkoholický nápoj či "všelék" Mamu Juanu a šťávu z mladého kokosu. Ovládáte jazyk? Začněte s místními smlouvat a s v klidem duši se s nimi vydejte na výlet. S delegátem můžete taky, ale proč utrácet, když je tu levnější varianta. Nechejte se od Dominikánce vyzvat k tanci. Tady ti chlapi neskutečně válí, mají v rytmus v krvi a navíc jsou lákaví jako mléčná čokoláda. A to doslova!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A pokud pořád váháte, jestli skutečně máte vyrazit, tak vám poradím. Rozhodně jeďte. Nebudete litovat, akorát musíte počítat s tím, že vás tato cesta postaví do situace, že tam nutně budete muset i podruhé… Vypadá to totiž, že láska na první pohled i na prvně prožitou dovolenou v Karibiku skutečně existuje.

 

 

 

pinterest.com