Ta protivná jizva musí pryč!

Jizva vzniká jako důsledek hojivých procesů kůže. Vytváří se během 48 hodin po uzavření rány a během dalších 3 až 12 měsíců se zpevňuje a bledne. Její vzhled a velikost ovlivňuje umístění, věk, dědičné dispozice, ale také průběh hojení. Často nepříjemně svědí


Jizva vzniká jako důsledek hojivých procesů kůže. Vytváří se během 48 hodin po uzavření rány a během dalších 3 až 12 měsíců se zpevňuje a bledne. Její vzhled a velikost ovlivňuje umístění, věk, dědičné dispozice, ale také průběh hojení. Často nepříjemně svědí nebo i bolí, bývá zarudlá a může se i ošklivě rozšiřovat…

Jaké jsou nejčastější typy jizev?

  • keloidní: může svědit, přesahuje okraj původní rány a je místy zvýšená. Vzniká i několik let po poranění a bez léčby nemizí.
  • atrofická: vzniká obvykle po akné nebo neštovicích jizva, je malá, plochá či vnořená, často kruhovitého tvaru.
  • široce roztažená: může vzniknout po drobných chirurgických zákrocích. Je plochá, světlá a měkká.
  • lineární hypertrofická: vzniká po některých chirurgických zákrocích nebo úrazech, je červená, zvýšená a často svědí. Hojení může trvat až dva roky.
  • široká hypertrofická: vzniká často po popáleninách. Nepřesahuje původní okraj rány, přesto je červená, zvýšená a často svědí.

Co na jizvy platí
Jizvy se úspěšně léčí invazivními metodami, které ale bývají bolestivé (chirurgické odstranění, laserové terapie, injekčně podávané steroidy). Příjemnějším typem hojení jsou metody neinvazivní, například tlaková terapie, kryoterapie nebo používání kosmetických a zdravotnických přípravků. Vysokou účinnost má především silikonový gel - je snadnou, vhodnou a bezpečnou cestou k léčbě abnormálních jizev bez nutnosti podstupovat invazivní metody.

jizvyPomůže průhledný gel
Pokud vás čeká nějaký chirurgický zákrok, plastická operace nebo se už několik let trápíte nevzhlednou památkou na starý úraz, vyzkoušejte švýcarský silikonový gel Strataderm, který se používá k léčbě nových i starých jizev. Působí na všechny typy včetně těch, které vznikají následkem chirurgických zákroků, úrazů, popálenin, pokousání, akné a jiných kožních onemocnění. Dostanete ho v lékárnách jako volně prodejný zdravotnický prostředek.

Co dokáže vyhlazující gel:

  • změkčuje a ztenčuje jizvy
  • zmírňuje svědění
  • redukuje zarudnutí
  • je vhodný i pro osoby s citlivou pokožkou a děti

(pic)

Foto: www.pixmac.cz a archiv