Proč muži po sexu usínají, zatímco vy si chcete povídat?

Proč muži po sexu usínají, zatímco vy si chcete povídat?

Ve starších filmech si po sexu oba zapálili cigaretu. To je vedle skleničky whisky tak jediná činnost, na kterou má muž po sexuálním aktu chuť. Ze všeho nejraději ale usne. Pokud vás tedy ještě chvíli něžně hladí, vězte, že máte štěstí, protože to dělá hlavně pro vás.


 

Prostě muže i ženy příroda naprogramovala jinak. Zatímco důkazem pevnosti vztahu, toho, že to s ním myslíte vážně, je pro muže sex, pro ženu je to právě povídání a něžnosti. Žena potřebuje mít pocit, že se s ní nechtěl jen vyspat. Muž potřebuje vědět, že se s ním vyspat chce. To se právě potvrdilo, a tak může spokojeně usnout.

Za vše může chemie v našem těle a rozdílný průběh sexuální vzrušivosti muže a ženy. Při orgasmu se totiž
v mozku uvolňují endorfiny. Ty nám dávají pocit slasti, ale fungují i jako opiáty, tedy tlumí organismus jako narkotika. To se děje u mužů i u žen. Ale zatímco sexuální křivka muže prudce narůstá až k vyvrcholení, po kterém prudce klesá, ženské vzrušení roste pomaleji, ale také pomaleji opadává. Zatímco mužovo vzrušení opadlo (záleží hlavně na věku, za jak dlouho zase chce a může) a může tedy spokojeně usnout, žena je pořád lehce vzrušená, což jí nedává spát.

A nezapomínejte i na to, že pro muže je sex fyzicky náročnější než pro ženu (aspoň tedy většinou). Muž vydal spoustu energie, ve svalech spálil zásoby rezervního cukru a teď prostě potřebuje odpočívat.

Pokud si tedy nechcete rozbít vztah, hlavně se svým mužem nerozebírejte po milování, kdo vyzvedne zítra děti ze školy, co budete dělat o víkendu nebo nezačínejte řešit nutnou opravu kapajícího kohoutku.

 

 

 

 

Text : (MŽ)