Byliny pomohou s detoxikací organismu

Optimální je kombinace bylin Užívání vhodné skladby bylin určených k pročištění organismu vám může výrazně napomoci k zachování dobrého zdravotního stavu. Když použijete již odborně připravenou směs několika bylin, z nichž každá má schopnost k pročištění určité


Optimální je kombinace bylin

Užívání vhodné skladby bylin určených k pročištění organismu vám může výrazně napomoci k zachování dobrého zdravotního stavu. Když použijete již odborně připravenou směs několika bylin, z nichž každá má schopnost k pročištění určitého orgánu, nebo párových orgánů, můžete detoxikovat v podstatě celé tělo najednou. Proto je právě řešení v podobě bylinných detoxikačních směsí, které jsou běžně k dostání v lékárnách, optimální volbou pro celkovou a poměrně rychlou očistu organismu. Pochopitelně je žádoucí začít s jejich užíváním jako s preventivním programem dříve, než se projeví určité zdravotní problémy. A v čem je kouzlo určitých bylin a jejich vzájemné kombinace? Je to poměrně prosté. Některé bylinky umí zlepšit látkovou výměnu a tím podporují vylučování toxických a škodlivých látek z vašeho těla, nebo jeho jednotlivých orgánů. Obvyklé je rovněž zřetelně aktivující působení těchto bylin na váš imunitní a lymfatický systém.

Co vám pomůže?

Vhodná kombinace bylin tak působí zejména na ty orgány ve vašem těle, které mají schopnost nežádoucí látky odbourávat a vylučovat. Tedy zejména na ledviny, játra, tlusté střevo a oblast zažívání obecně.

Pokud jde o ledviny, měli bychom především hodně pít, doporučuje se přes dva litry tekutiny denně. V období fyzické zátěže a v létě pak ještě alespoň o litr více. Zelený čaj, heřmánkový, či kopřivový. To jsou nápoje, které výborně podporují vylučování ledvinami a jejich očistu. K pročištění zažívacího traktu a střev je kromě tuzemských bylinek doporučována také poněkud exotičtější přírodní látka, kterou je již poměrně dobře známá Aloe vera. Samozřejmě nejde to bez vlákniny, kterou zajistí dostatek ovoce a zeleniny. Nezastupitelná jsou „obyčejná“ jablka. Velmi příznivé jsou pak účinky pórku a celeru. Játra mají schopnost očišťovat krev od všech jedovatých látek. Proto je jejich správná funkce doslova životně důležitá. Dokáží zachytit toxiny, přeměnit je tak, že se stanou rozpustné ve vodě. Tím je mohou vyloučit do žluče, která odvede takto zpracované odpadní produkty z jater do střev a ta je pak vyloučí z těla. Pro stimulaci jater je výborná pampeliška lékařská, která navíc působí protizánětlivě.

(miž)