Větrem ošlehaný ostrov v Atlantiku

Větrem ošlehaný ostrov v Atlantiku

Fuerteventura je druhým největším ostrovem kanárského souostroví. Je proslavený především svými nekonečnými písečnými plážemi, příznivými podmínkami pro surfing, windsurfing
či kitesurfing nebo nádhernými opuštěnými místy, kde nepotkáte ani živáčka. 


Jak sám název napovídá (Fuerte znamená ve španělštině silný a slovo ventura můžeme přeložit jako dobrodružství či vítr), je tento ostrov větrný, což dělá radost jak adrenalinovým nadšencům tak turistům.

Tyto větry přinášejí na ostrov písek ze Sahary, díky nimž vznikají nové pláže na východním pobřeží. Jednou z nich je pláž Sotavento, nacházející se mezi turistickými středisky Morro Jable a Costa Calmou. Pokud se rozhodnete pro procházku, budete nadšeni – kombinace bílého písku a tyrkysových lagun nenechá člověka chladným.

Na severovýchodním cípu se rozkládá přírodní rezervace Parque Natural de las Dunas, která vede k sopce Montaña Roja. Severně od této „saharské“ scenérie se nachází městečko Corralejo.

Kdyby se vám zasteklo po trošce historie, můžete navštívit Betancurii, malou vesničku skrytou ve vyprahlých horách. Není nad odpočinek u kávy v betancurských křivolakých uličkách.

 

 

 

 

 

 

Text : Sandra Neumanová