Jak udržet tchyni na uzdě?

Jak udržet tchyni na uzdě?


Nekritizovat, ale práskat

Odpusťte si veřejné jízlivé poznámky na její adresu. Ale když něco udělá špatně, svému partnerovi to zatepla práskněte ve stylu: “Tvoje máti to jistě myslela dobře, ale představ si, že…“ a držte se jen faktů. Zdůrazněte, jak vás mrzí její neúspěch. A rychle pryč od tématu, zbytečně se v něm dál nešťourejte.

Zahrajte si na špionku

Zkuste z partnera dostat CV jeho matky. Tedy, jak žila v mládí, jak se vyvíjel její vztah s jeho otcem, kolik má kamarádek, co ji baví a co ne, co jemu na matce vadí, co naopak oceňuje. Čím víc budete mít o tchyni informací, tím se vám bude lépe manévrovat. Svého nepřítele je třeba dobře poznat. Předstírejte, že vás to strašně moc zajímá a vytáhněte z jejího syna i to, co si jen o své matce domýšlí.

Ovládněte své emoce

Když vás při návštěvě tchyně vytočí nějakou poznámkou, nezvyšujte na ni hlas, spolkněte uštěpačnou odpověď a zkuste ji odzbrojit milým úsměvem. Nedovolte, aby se jí podařilo vás vyprovokovat. Vytřete jí zrak tím, že se nedáte. Myslete si, co chcete, ale dostaňte ji udivenou otázkou: “Myslíte? No možná na tom něco je….dneska je tak krásně, že?“ Koukněte se z okna a blahosklonně se na ni usmějte, jak to dělají psychiatři. A odveďte řeč
k předpovědi počasí.

Občas ji podrbejte za ušima

I když je vám strašně protivná, projevte zájem o její problémy i koníčky. Občas si s ní popovídejte, projevte účast a myslete si, že děláte charitu. Buďte velkorysá, politujte ji, povzbuzujte, zkrátka ji hlaďte po srsti.

Před dětmi pozor na ústa

Jestliže máte děti, za žádných okolností ji před nimi nepomlouvejte. Můžou to předat svému otci a dokonce
i samotné babičce. A to byste jí dala do ruky ostře nabitou zbraň. Svoje negativní názory si nechávejte jen pro sebe, jako malou třináctou komnatu, kam nikdo nesmí.

Dopřejte jí pozornost

Tchynino rodinné zázemí a dětství jsou velmi silné zbraně, které lze pro váš záměr efektivně využít. Zapřete se a nechejte si ukázat rodinná alba (při prohlížení ostatně můžete myslet, na co chcete, obvykle vystačíte jen s přikyvováním a obdivnými citoslovci). Vytvoří se tak mezi vámi alespoň iluze nějakého pouta a jejím případným budoucím útokům tak ubrousíte ostří.

A dál už ne!

Předešlými body jste jí už poskytla dost na to, abyste ji dál nepustila. Do vašeho partnerského vztahu
a případně do běhu vaší rodiny se plést nebude. Dejte jí například jasně najevo, že jste ochotna vyslechnout její názor na váš život, konečné slovo je však na vás a nehodláte o tom diskutovat. Teprve jasně definované hranice (stále s úsměvem na rtech) vám dovolí udržet vaši „roztomilou tchyni“ v patřičné vzdálenosti.

 

 

 

Text: eh