Co urychluje stárnutí? Víme to!

Co urychluje stárnutí? Víme to!

Řešíte každou vrásku a toužíte vypadat alespoň o pět let mladší? Pak je potřeba s některými neřestmi skoncovat. Kouříte? Pijete hodně kávy? Opalujete se do sytosti? Po našem článku si možná některý zlozvyky rozmyslíte. Nebo je alespoň omezíte… Co cigareta, to p


Řešíte každou vrásku a toužíte vypadat alespoň o pět let mladší? Pak je potřeba s některými neřestmi skoncovat.

Kouříte? Pijete hodně kávy? Opalujete se do sytosti? Po našem článku si možná některý zlozvyky rozmyslíte. Nebo je alespoň omezíte…

nekoureniCo cigareta, to pár dní nahoru

Nejspíš svoji cigaretku milujete a vychutnáváte si ji při kávě, po jídle i po sexu. Cigarety ale kromě jiného stojí za stárnutím kůže, jelikož ztenčují zásoby elastinu a kolagenu ve vaší pokožce. Jednoduchou rovnicí se tedy dostanete k tomu, že se vám vyskytuje více vrásek a ty stávající se prohlubují.

Káva či dvě denně? Více ne…

Káva v mnohém tělu pomáhá, avšak je vhodné pít jen omezené množství. Jestliže si dáte pět velkých a silných hrnků kafe každý den, přispěte si ke staršímu vzhledu, jelikož kofein působí jako diuretikum, tedy navozuje zvýšené vylučování vody. A jakmile pleť nemá dostatek vody, začne rychleji stárnout.

Opalováním ke snědé pleti nebo k rokům navíc?

5 největších mýtů o opalování160315856Slunce pokožce na jednu stranu opravdu prospívá, jelikož jí dodává vitamín D, který je nezbytně nutný, na druhé straně přílišné opalování zvyšuje riziko rakoviny kůže. Opalování bez adekvátního ochranného krému se tedy vyhněte. Možná si řeknete, že přeháníme, avšak extrémní dávka slunečního záření kůži vysušuje a poškozuje. Slunce v takovém množství poškozuje kolagen i elastin a znovu se dostáváme k tomu, že prohlubuje a podporuje tvorbu vrásek.

Strava a pitný režim

Milujete jídlo z fast foodů? Určitě vám ho brát nebudeme, ale měli byte si uvědomit, že takové jídlo neobsahuje živiny, minerály natož vitamíny, které tělo každý den potřebuje. A to se týká i pleti. Pleť vyžaduje vitamíny A, všechny vitamíny B, C a E. Začleňte do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny, nebo si alespoň vitamíny kupte v tabletkách.

Spěte dobře a dlouho

Inu, spánek je věc pěkně ošemetná. A jeho nedostatek se odrazí snad ve všech sférách našeho života. Nedostatek spánku tedy vede k tomu, že vaše ple´t může být citlivá a suchá, nestihne se během krátkého či nekvalitního spánku zregenerovat a tak už možná tušíte, kde se berou kruhy pod očima a další neduhy pleti.

Odličování

Ještě než ulehnete do postele, a to i po opravdu vydatném večírku, měla byste svou pleť odlíčit. V opačném případě k6budou do pleti celou noc pronikat veškeré nečistoty, které nejenom ucpávají póry. Nezapomeňte na kvalitní odličovací pomůcky, kterými jsou jemné vatové tamponky i micerální vody.

Nestresujte se

V opačném případě si zajistíte starší vzhled, dehydratovanou pokožku a vyčerpané tělo celkově. Dlouhodobý stres přivádí mnoho malých zánětů v těle, kterých si ani nemusíte všimnout, a ty mají rovněž za následek rozpad kolagenu. Takže se na svět nemračte a hezky se každý den usmívejte, to vám přidá nejenom dobrý pocit, ale i pár let k dobru…   foto: pinterest.com