Valentýnský dárek pro vašeho gentlemana

Na trhu je mnoho pánské kosmetiky, často se ale stírá hranice mezi tou, která je opravdu zřetelně pánská a kterou s klidem mohou používat třeba i sportovnější typy žen. Chcete, aby se váš miláček cítil jako opravdový gentleman a přitom nevoněl příliš vyzývavě a nápadn


Na trhu je mnoho pánské kosmetiky, často se ale stírá hranice mezi tou, která je opravdu zřetelně pánská a kterou s klidem mohou používat třeba i sportovnější typy žen. Chcete, aby se váš miláček cítil jako opravdový gentleman a přitom nevoněl příliš vyzývavě a nápadně?

Santalové a teakové dřevo – pánské vůně s tímto základem navozují atmosféru jistoty, solidnosti a pevné rozhodnosti.

Tabák – typicky mužské aroma s nádechem atmosféry klubu gentlemanů, v němž se kouří drahé doutníky a pije drahá whisky.

Zázvor – osvěžující pikantní vůně probouzející energii a povzbuzující chuť do života.

Jistě, jsou tu francouzské a italské vůně s nádechem smyslné ambry, sladké vanilky nebo osvěžující levandule. Sportovní citrusové a borovicové vůně. Nebo těžké pánské společenské parfémy, v nichž samčí dominanci podtrhuje trocha pačuli. Co dát ale jednou přednost britskému pánskému klubu? Zcela nově k nám na trh přichází kosmetická značka Crabtree & Evelyn s řadou Nomad. Proč právě tahle by se měla líbit vašemu partnerovi i vám? Inu, kdo by se nechtěl aspoň trochu cítit jako princ. Vězte tedy, že Nomad je oblíbenou kosmetikou Charlese, prince z Walesu, následníka britského trůnu. A zastupuje ony nevtíravé, ale přece jen působivé vůně pro úspěšné muže, ať už ji použijí ráno na cestu do práce, či večer do společnosti.

Nejde jen o vůně

Pánská koupelna, nebo alespoň pánský koutek ve vaší koupelně společné, by se měl výrazně odlišovat od té vaší. Jiné šampony, jiné sprchové gely, ale i jiné, typicky mužské propriety.

Štětka na holení – vy máte své štětečky na líčení, on svou nádhernou holicí štětku. Že se častěji holí strojkem? To ale vůbec nevadí, ani vy nepoužíváte denně všechny ty drobnosti, které vám v koupelně dělají radost. Nezapomeňte, že holicí štětka je malý pánský šperk. Skvostný valentýnský dárek, pokud sáhnete hlouběji do peněženky a koupíte takovou, která má štětiny z pravé jezevčí srsti a rukojeť z imitace slonoviny, želvoviny nebo drahého orientálního dřeva.

Miska s holicím mýdlem – to je sourozenec štětky. Tvrdé orientální dřevo jí dává téměř nekonečnou životnost a po vyprázdnění se stane krásnou koupelnovou dekorací, v níž se skryjí pánská koupelnová tajemství. Jaká? Inu to ponechme mužské fantazii. I muži mají právo na své dny.

Text: Gabriela Koulová

Foto: Pixmac.cz, Crabtree & Evelyn