Masturbace. Tabu, nebo nezbytnost?

Masturbace. Tabu, nebo nezbytnost?

S masturbací u mužů problém nemáme. Mužské sebeuspokojování nám zkrátka přijde tak nějak jako normální a celkem běžná věc. Proč ale stejná činnost u žen je něčím nenormálním, nedovoleným a divným? 


Mluvit nahlas o sexu je pro mnohé ženy nepříjemné. A co teprve hovory o masturbaci. Co tak špatného masturbace přináší, že zůstává zamčená za dveřmi ložnice a mluvit o ní je tabu? I když je trh zavalen nepřeberným množstvím pomůcek, které mají ženám tuto činnost usnadnit, ženská masturbace se neustále považuje za obscénní. Proč je tomu tak?

 

Více masturbace, než klasického sexu

Z doby, kterou člověk věnuje sexu, připadá pouze desetina na souložení a celých devět desetin na masturbaci. Alespoň jednou týdně sebe sama uspokojí více než devadesát procent mužů a sedmdesát procent žen.

 

Masturbací ku zdraví!

Stále více a více studií se shoduje na tom, že masturbace je pro naše tělo prospěšná. U mužů napomáhá při prevenci rakoviny prostaty, u žen zase dokáže zmírnit premenstruační syndrom. Masturbace má ale přínos také pro naše nitro. Sebeuspokojení ženám napomáhá poznat sebe sama. Právě díky ní totiž žena dokáže dokonale poznat své tělo a učí se ho mít ráda. Díky masturbaci se žena učí, že se nemusí stydět za své sexuální fantazie, což jí pak pomáhá zmínit se o svých sexuálních touhách před partnerem. A v neposlední řadě masturbace pomáhá uvolňovat napětí a tlak, který žena může pociťovat v období, kdy nemá v dosahu sexuálního partnera.

 

Masturbace místo milence!

Masturbaci odborníci doporučují v případě, když se partneři neshodnou, jak často vlastně mít sex. Málokdy se totiž najdou lidé, kteří mají chuť na sexuální dovádění ve stejnou dobu. Pak nezbývá nic jiného než partnerství doplnit sebeuspokojováním. Sexuologové navíc dodávají, že masturbace vám přinese více uspokojení, než kdybyste se uchýlila k sexu s milencem!

 

Asistovaná masturbace

Asistovaná masturbace, to jako že vám někdo pomáhá? Ano! Je skvělá jako sexuální předehra, ale také jako závěr postelových hrátek. Budete překvapená, ale asistovaná masturbace, kdy oba dosáhnou vrcholu v jednom jediném okamžiku, bývá často mnohem víc vzrušující než klasický sex. Nevěříte? Tak to zkuste!  

 

A co vy a masturbace? Je pro vás tabu, nebo ve vašem nočním stolku je ukrytý vrčící kamarád?