Kdy je nejlepší čas na sex?

Denní rozvrh sexuální apetence 6.00 - 8.00 hod. Po ránu tvoří nejvíce hormonu testosteronu, který povzbuzuje pohlavní aktivitu. Je ho až pětkrát více než v jiné denní době. Ve všedních dnech se této skutečnosti dá jen málo využít, neboť většinou musíme jít do zaměstná


Denní rozvrh sexuální apetence

6.00 - 8.00 hod. Po ránu tvoří nejvíce hormonu testosteronu, který povzbuzuje pohlavní aktivitu. Je ho až pětkrát více než v jiné denní době. Ve všedních dnech se této skutečnosti dá jen málo využít, neboť většinou musíme jít do zaměstnání.

10.00 - 12.00 hod. Jelikož v této době je náš mozek nejvíc vyladěn na intenzívní duševní práci či učení, touha po sexu se rovná spíše bodu mrazu.

13. 00 hod. Hodinu po poledni organismus začíná s tvorbou endorfinu, který se označuje za hormon štěstí. Víc než smyslné myšlenky nás v této hodině láká posedět se svou láskou, držet ji za ruku a říkat si něco hezkého. Většinou se to odehraje jen v naší mysli, protože jsme v práci. Ale o víkendu bychom tuhle hodinku „duševního splynutí“ neměli propásnout.

14. hod. Právě přichází hodinová fáze celkového útlumu. Pokud jsme se totiž najedli, organismus začíná trávit potravu, přičemž je mozek jen nedostatečně zásobován okysličenou krví. Tak se pocit malátnosti šíří z hlavy až do podbřišku k pohlavním orgánům. Sex v tuto dobu naprosto nevhodný.

15.00 -17.00 hod. Tělo se již z únavy vzpamatovalo. Nastává příhodný čas pro erotické hrátky. Pokožka silně prokrvuje a výborně reaguje na doteky. V této době se také nejčastěji odehrávají nevěry v pracovní době.

17.00 -19.00 hod. V podvečer se organismus opět cítí vyčerpán a potřebuje nakopnout. Nejlepší je procházka na čerstvém vzduchu. Rozhodně v tuto dobu nečekejte od sebe ani od partnera heroické sexuální výkony.

19.00 - 22.00 hod. Soumrak je pro biologické hodiny pokynem, že přišel čas relaxace. Chceme se bavit, a jsme vyladěni, ba přímo toužíme po milování. Pokud to jde a nemáte doma malé děti, využijte tuto dobu naplno. A pozor – po 22. hodině nastává útlum, tělo se - ať chcete nebo nechcete – chystá k spánku, a není už tak vyladěno k sexu. A přesto se právě po této večerní hodině v našich ložnicích odehrává nejčastěji.

text : eh