S miláčkem pod stan, anebo co vzít s sebou a jak si to užít?

S miláčkem pod stan, anebo co vzít s sebou a jak si to užít?

Přišel a oznámil vám, že jedete pod stan. Vlasy vám hrůzou vstaly na hlavě a představa, že budete v těsné blízkosti přírodě vás lehce vyděsila. Stanování si ale můžete naplno užít… Letos nejedete k moři, ale pod stan? Ostatně právě situace ve světě vybízí k


Přišel a oznámil vám, že jedete pod stan. Vlasy vám hrůzou vstaly na hlavě a představa, že budete v těsné blízkosti přírodě vás lehce vyděsila. Stanování si ale můžete naplno užít… camping1Letos nejedete k moři, ale pod stan? Ostatně právě situace ve světě vybízí k tomu, abychom začali poznávat krásy vlastních zemí. Nicméně stanovat nemusíte jenom u nás nebo na Slovensku. Kempovat se dá totiž snad téměř všude.

Vymyslete plán B

V první řadě budete potřebovat náhradní plán. Možná si říkáte, proč náhradní plán, když jste ještě ani nevyjeli, avšak nikdy nevíte, kdo z vás onemocní, kdy přijdou záplavy, nebo neřešitelná firemní situace. Je tedy dobré se dohodnout na tom, že ať vám přinese dovolená jakékoliv změny od původních plánů, nebudete na sebe zbytečně štěkat.

Děti kempování milují

Máte-li děti, rozhodně je vezměte s sebou. Zejména v době dnešních moderních vymožeností není vůbec k zahození, nechat všechnu elektroniku doma a vyrazit si blíže k přírodě. Vyberte si místo vhodné pro vás také podle místního klima. Přehnaná vedra, ani permanentní deště vám pobyt rozhodně neulehčí a už byste se ke stanování nemuseli nikdy vrátit.

Základní výbava

Než odjedete, nachystejte si vše, co budete potřebovat. Oblečení do tepla i do zimy. Jídlo a základní výbavu. Kromě oblečení i hořák na vaření, nějaké nádobí, ešus, příbory, sirky, noviny na podpal, baterku, mapu, toaletní potřeby, léky, sáčky, láhev na vodu, ostrý nůž, lékárničku, karimatku, spacák, stan i celtu. Vzít si toho můžete mnohem více, camping2ale jestliže budete cestovat po více místech a stan tak několikrát balit a zase stavět, pak se s tím vším budete docela trápit.

Zjistěte si detaily o kempu

Jestliže jste si vybrali kemp, kde se ubytujete, porozhlédněte se, zda je v okolí obchod s potravinami, zda je v kempu možnost založení ohně a opékání klobásek, zda je tam nějaké vyžití pro děti i pro dospělé, kam zajít na pivo, případně cyklostezka. Může vás zajímat i kvalita záchodů, dostupnost odpadkových košů atd. Vše si tedy namyslete dopředu a pořádně se rozhlédněte, než se ubytujete. Usnadníte si pak mnoho situací.

Vymyslete aktivity navíc

Uvidíte, že vaše děti budou pobyt v přírodě zbožňovat a stejně tak si ho užijete i jen vy s partnerem. Kempování můžete spojit například se sjížděním řeky, nebo poznáváním historických památek. Celé dobrodružství tak dostane jiný rozměr a bude vás bavit jednou tolik. Pro sebe i pro děti můžete navíc zabalit stolní hry, dalekohled, lupu či kompas. Zadejte si různé úkoly, poznávejte stromy, motýlky i brouky a bavte se.

foto: pinterest.com