Zatáhnout zadek, ramena dolů a váš je svět

Zatáhnout zadek, ramena dolů a váš je svět

Zpevněte si „korzet“
Neznamená to, že musíte chodit napnutá jak pravítko. Stačí, když se při chůzi naučíte myslet na své jádro – tím jsou vaše hýždě, boky, pánev a břicho – jako na základ pro dokonalou pózu. 


Proč si myslíte, že modelky se učí chodit s knihou na hlavě? Protože právě při zatížení hlavy musí automaticky vzpřímit postavu a zapojit do chůze svaly svého „korzetu“. Mimochodem, ve středověku na tom ženy byly líp, protože na to měly pomůcku - šněrovačky. My se musíme držet vzpřímené svépomocí.

Prospějete i svému zdraví

Vzpřímený postoj vám nejen dodá větší šmrnc, ale působí také preventivně proti bolesti zad a šíje. A protože se vám zapojením pánevních a zádových svalů zvýší kapacita plic a krevní cirkulace, přenese se vám více výživných látek do pokožky. A možná si uvědomíte, že vám vzpřímení zlepší náladu. Ano, je to tak, stačí tak málo a budete se cítit líp.

Pozor na kabelku

Velká a těžká kabela může vaše snahy o vzpřímenou chůzi hatit, protože vás naklání na jednu stranu. Pracovní kabela by neměla být těžší než 10% váhy vašeho těla, ale podle lékařů je mnoho žen, které s sebou vláčí daleko více. Schválně si svou tašku zvažte.

Tajné cvičení

Víte, že slavná modelka Alena Šeredová si procvičuje hýždě třeba i při čekání na letadlo? Zkuste to taky, budete mít prima pocit, že pro sebe něco děláte třeba i za počítačem nebo ve výtahu. Je to jednoduché – zatahujte své hýždě a zase povolujte, kdykoliv vás to napadne a nikdo to nevidí. Tím si zautomatizujete vzpřímený postoj,
a časem budete opravdu chodit sebevědomě jako modelka.

 

 

 

 

 

 

Text : Eva Houser
foto: pixabay.com