Zbavte se jedů pšeničnou kúrou

Detoxikační kúry jsou různé, některé počítají s tím, že vydržíte pár dnů více méně hladovět, jiné doporučují dny ovocné, rýžové nebo zeleninové. Osvědčený je pšeničný týden, díky zásobám vitaminů B a energie vás skutečně mile překvapí, jak svěží se po s


Detoxikační kúry jsou různé, některé počítají s tím, že vydržíte pár dnů více méně hladovět, jiné doporučují dny ovocné, rýžové nebo zeleninové. Osvědčený je pšeničný týden, díky zásobám vitaminů B a energie vás skutečně mile překvapí, jak svěží se po sedmi dnech budete cítit.

Co potřebujete?

Navštivte prodejnu se zdravou výživou, protože když chcete organismus zbavit jedů, je rozhodně lepší připlatit si za bio produkty, abyste si naopak do těla nové jedy nepřidávali. Kupte si kilogram celozrnné pšenice – pokud skutečně vydržíte týden, budete pro ni muset ještě jednou, ale ona vám nejspíš po třech čtyřech dnech poleze i ušima, takže nesníte celou doporučovanou dávku. Dále si pořiďte čerstvou bio zeleninu a sáček rozinek (po něm budete sahat ale jen v případě, že už to bez nějakého toho mlsu nebudete moct vydržet). Zásobte se také kvalitními nápoji – určitě to není Dobrá voda, spíše různé druhy přírodních minerálek, které je dobré během týdne střídat. Vařit si můžete také zelený nebo bylinkový čaj – k dostání jsou i takové, které detoxikaci organismu podpoří, vhodná je třeba meduňka.

Týden sebezapření se vyplatí

Večer namočte ¼ kg pšenice do studené čisté vody. Ráno po dvanácti hodinách ji uvařte doměkka. Rozdělte si ji na tři porce. Ráno si dejte sklenici vody nebo minerálky a hrnek bylinkového nebo zeleného čaje. Okolo desáté snězte třetinu pšenice, druhou porci si dejte na oběd a třetí kolem šesté k večeři. Můžete ji doplnit nastrouhanou mrkví, zelím, hlávkovým salátem, salátovou okurkou – zkrátka čerstvou zeleninou. Bezvýraznou chuť pšenice smíte občas oživit pár rozinkami. Když vydržíte týden, pročistí se vám zažívací trakt, tlusté střevo a játra se zbaví jedů. Budete se cítit svěží, jakoby odpočinutí, zlepší se vám nálada. Mimo jiné určitě i proto, že během tohoto očistného týdne shodíte pár „zimních“ kilogramů.

Jak se s pšenicí vypořádat

I když to tak nevypadá, budete mít spíš problém celou dávku sníst. Dejte si na to dost času a pšenici pořádně rozžvýkejte, tak se urychlí trávení sacharidů v ní obsažených. A vydržte – tato kúra vás rozhodně nemá vyhladovět, naopak, pšenice je třeba opravdu sníst dostatek. Protože právě ona je kartáčem, který vás zevnitř pěkně vypucuje na jaro.

Text: Gabriela Koulová

Foto: pixmac.cz