Rozveselte si pokoj samolepkami

Jakou mají výhodu? Když vás za pár měsíců omrzí, můžete je sundat. Nebo přemístit jinam (kvalitní nástěnné samolepící dekorace se dají použít dvakrát i třikrát). Můžete s nimi rozvrhnout výzdobu celého pokoje, nebo třeba jen kousku stěny, kde doplní třeba rybičky pl


Jakou mají výhodu? Když vás za pár měsíců omrzí, můžete je sundat. Nebo přemístit jinam (kvalitní nástěnné samolepící dekorace se dají použít dvakrát i třikrát). Můžete s nimi rozvrhnout výzdobu celého pokoje, nebo třeba jen kousku stěny, kde doplní třeba rybičky plovoucí po zdi mezi nimi umístěné akvárium. Samolepky jsou prostě zábavné. Užijete si s nimi, až je budete rozmísťovat po pokoji a vyloudí vám na tváři úsměv pokaždé, když vám na ně zabloudí zrak.

Do dětského pokoje

Tady je škála možností nepřeberná. Pro nejmenší jsou tu třeba Medvídek Pú a Prasátko, kdo disneyovky nemusí, vybere batoleti kytičky a sluníčko. Pro starší kluky budou přitažlivé míče, kopačky a fotbalové branky, slečny ocení pestré motýly. Milovníci sci-fi seriálů si pokoj vyzdobí jako vesmír plný podivných plavidel a obrázků galaxií a mlhovin. Romantické dívčí duše budou rády pobývat mezi srdíčky, obláčky, ptáčky a slunečnicemi.

Pro milovníky domácích zvířat

Siluety černých a bílých koček se prodávají v komponentech, ze kterých vytvoříte kočku sedící, ležící, skákající, stočenou do klubíčka nebo pronásledující myš. Hlodavec bude ovšem patřit do jiné série, z níž můžete zase vytvořit myš hledící ze sýra, z díry ve zdi, dvě myšky sedící na zadních. Právě tak si vyhrajete s různými pejsky. O akvarijních rybičkách už jsme mluvili, jedna stěna se tak může ve vašem pokoji proměnit v mořský svět plný pestrých rybek, lastur a krabů.

Nemusí jít jen o vtipné dekorace

Kdo si zakládá na tom, že jeho interiér není ani trochu ztřeštěný, vybere si sadu květin, jejichž stonky budou nenápadně vyrůstat zpoza sedací soupravy. Nebo siluety větví stromu, které krásně doplní moderní pokoj v japonském stylu. A kdo vůbec nechce obrázky, ale jen obrazce, zvolí pár velkých černých puntíků a orámuje jimi třeba roh černobílé velkoformátové fotografie v jednoduchém hliníkovém rámu.

Samolepící dekorace dostanete v hobby marketech, v prodejnách s tapetami i s malířskými potřebami. Objednat je můžete i v nejrůznějších e-shopech. Roztrhl se s nimi pytel – jsou v módě, a tak nezůstávejte pozadu.

Text: Gabriela Koulová

Foto: Hornschuh, Samolepící dekorace, Nalep si, IKEA