6 zásad pro zdravou a svěží pleť

6 zásad pro zdravou a svěží pleť

Máte pocit, že je vaše pleť unavená, povadlá, jakoby našedlá? Máte problémy s akné a vyrážkami? Pokud se chcete dopracovat krásné, zdravé a svěží pleti, existuje několik zásad, které byste měla pravidelně dodržovat. Zjistěte si typ své pleti Ještě před tím, než


Máte pocit, že je vaše pleť unavená, povadlá, jakoby našedlá? Máte problémy s akné a vyrážkami? Pokud se chcete dopracovat krásné, zdravé a svěží pleti, existuje několik zásad, které byste měla pravidelně dodržovat. 6 zásad

Zjistěte si typ své pleti

Ještě před tím, než přistoupíte k péči o svou pleť a k výběru vhodných kosmetických produktů, zjistěte si typ své pleti. Diagnostiku své pleti můžete provést malým testem v pohodlí vašeho domova. Večer si důkladně omyjte obličej vodou. Ráno, až se probudíte, přitlačte čistý ubrousek na celý obličej:

  • Mastná pleť - Na velké části ubrousku můžete vidět mastný otisk

  • Suchá pleť - Na ubrousku či kapesníčku nejsou žádné stopy

  • Normální pleť - Na kapesníčku je malý mastnější flíček v jeho středu

  • Smíšená pleť - Pouze v místech brady, nosu a čela můžeme vidět mastné otisky

Používejte kvalitní přípravky určené pro váš typ pleti

Vždy používejte kosmetické přípravky určené pro váš typ pleti a pro vaši věkovou kategorii. Kvalita je u pleťové kosmetiky velice důležitá. Nikdy nepoužívejte například přípravky s prošlou trvanlivostí. Pokud budete mít i po více použití pocit, že vám přípravky nesedí, pleť je v horším stavu, pokožka vás svědí či se akné zhoršuje, produkty přestaňte používat a raději vyzkoušejte jiné výrobky.

V posledních letech je velkým trendem přírodní kosmetika. Přírodní kosmetika je vyrobena z čistě přírodních látek s velkým množstvím vitaminů, hydratačních látek a antioxidantů, které podporují a stimulují přirozené funkce naší pokožky. Je velmi vhodná pro alergiky a všechny, kteří mají problémy s citlivou pokožkou.

Očista a odlíčení je základ

Během dne, ale i noci, kdy spíte, je vaše pleť zatěžována vnějšími faktory. Čištění pleťovou kosmetikou vám pomůže z pleti odstranit prach, nečistoty i odumřelé buňky. Své pleti tak umožníte dýchat, regenerovat a uzdravit se. Při špatném nebo vůbec žádném odličování dochází k ucpávání póry a následkem toho může vznikat akné a další kožní problémy.

Čistit pokožku bychom si měli nejenom večer, ale také ráno. Vyvarujte se mýdlům a sprchových gelů, které mohou vaši pleť vysušit. Daleko vhodnější jsou pěny, gely nebo mléka určená pro váš typ pleti. Hloubkově vyčistíte svou pleť tonikem, které ho zároveň připraví na další péči. Pravidelné čištění potřebuje nejen pleť na obličeji, ale také pokožka našeho těla.

Pravidelnost

Péči o svou pleť se věnujte pravidelně. Nestačí jednou za čas použít pleťový krém. Čištění pleti by se mělo stát stejně pravidelné jako čištění zubů. Jen díky tomu bude vaše pleť zdravá, svěží a krásná.

Zdravý životní styl

Také zdravý životní styl je opravdu důležitý pro vzhled pokožky. Zdravá strava by měla být základem každého jídelníčku. Náš jídelníček by měl být pestrý, tak abychom svému tělu dodali všechny vitamíny a minerály. Denně by se mělo vypít alespoň dva a půl litru čisté neslazené vody. Čistá voda je pro náš organismus opravdu důležitá, náležitě ho pročistí, čímž se odstraní z těla škodlivé látky, které mohou způsobovat například akné.

Stejně jako správná tělová kosmetika, pestrý jídelníček a dostatečný přísun čerstvé vody, je pro naši pokožku důležitý spánek. Díky kvalitnímu spánku bude vaše pleť odpočinutá a díky tomu také svěží a zdravější. Také cvičte alespoň třikrát týdně. I půlhodina cvičení vám rozjasní pleť.

Pozitivní myšlení

Je vědecky prokázáno, že psychika ovlivňuje vzhled člověka až z 90 %. Náš vnitřní stav se vždy odráží i na vnějším vzhledu. To jak přemýšlíte, zásadně ovlivňuje váš život. A s tím souvisí i naše zdraví a  kvalita kůže.