Kuba: Nejlepší taneční v Karibiku a dovolená, kde vás naučí se smát!

Kuba: Nejlepší taneční v Karibiku a dovolená, kde vás naučí se smát!

Plážová idyla s bílým pískem s jemností pudru, co pohladí vaše chodidla jako dotek prachové peřiny, vysoké palmy sklánějící se nad vaším lehátkem, aby vám dopřály trochu stínu před zlatavými slunečními paprsky a odstíny azurově modré přecházející v tyrkysovou, které jste ještě nikde jinde neviděli. Ano, přesně taková je Kuba. Omamně nádherná, vonící po doutnících a v každém případě svádivá. Všechno to kolem vás totiž bude doslova vábit a lákat k tomu, abyste další dovolenou v pořadí strávili zase a jenom tady.


 

clearest water in the world, cayo coco: „Když jsem poprvé spatřila Kubu v celé své kráse loni v prosinci, naprosto mi učarovala tím, jaká je. Nádhernou přírodu a božské pláže vytáhl až do nebes vstřícný, milý a přátelský přístup místních. Jsou úžasně bezprostřední, vybaveni permanentním úsměvem na tváři, plni optimismu a neskonale vděční za to, co (ne)mají. Navíc když si zatančíte s rodilým Kubáncem, rázem puknete závistí, protože Kubánkám máme rozhodně, co závidět,“ líčí nadšeně své zážitky Ilona Lounská (31), která se do Karibiku přesně za rok plánuje vrátit.

 

Na nic nečekejte a vyrazte dobrodružství vstříc

Kuba se otevřela světu a tím se postupně dovolená v ještě autentickém Karibiku dozajista změní. S navyšujícími se cenami se pomalu a jistě vytratí i místní atmosféra, která prozatím není zkažena masovým turismem. Takže pokud vás tato ostrovní kráska láká, neváhejte. Právě teď je ideální období.

 

Bílý nádech písku a nekonečné azuro!

Taxi at the beach, Varadero Cuba: Turisticky profláknuté je oblíbené letovisko Varadero, kudy se táhne nádherná bělostná pláž. Je tu rozhodně krásně, ale na kýžené soukromí to tady rozhodně nevypadá. Všudypřítomný klid však panuje na korálových ostrůvcích jako Cayo Largo, nebo Cayo Coco či Coco Guillermo.  Pláže táhnoucí se do dáli, do kterých se zakusuje vyhřáté moře. Přesně taková panoramata vám ukradnou srdce a i když se vrátíte domů, kousek z vás na Kubě jednou provždy zůstane a právě ten vás bude lákat, abyste se co nevidět vrátili.  

 

Tohle se vyplatí vidět na vlastní zraky

Je více, než jasné, že relax na pláži je super věc, ale na druhou stranu proležet na lehátku celou dovolenou, zvlášť když se jedná o Kubu, by byl naprostý hřích. Kuba totiž zájemcům o poznání nabídne mnohé . Milovníci historie se vydají do hlavní města, a přesněji naberou směr „Stará Havana“, kde se jakoby zastavil čas a všechno zůstalo při starém.  Navíc zaplujte i do Muzea rumu a pak si pod palmou na pláží vyfoukněte váš soukromý obláček dýmu. Údolí Viňales láká na plantáže tabáku a také vápencové útvary, co nikde jinde neuvidíte. A cigar smoking woman somewhere in Havana, Cuba: Trinidad si zapamatujete navždy, protože hýří domečky nabarvenými v tónu pastelů. A navíc za nejkrásnější pláží Playa Ancon musíte právě sem. Pohoří Escambray´s ukrývá podívanou na největší vodopád Salto de Caburní napříč Kubou. Pokud tedy holdujete túrám, neváhejte.

 

Opište to od Kubánců

Jsou permanentně skvěle naloženi, to, co přijde, přivítají s úsměvem a z ničeho si hlavu nelámou. Temperament jím vlastní vás bude udivovat po celou dobu dovolené, a jakmile seberete odvahu a přiučíte si místním rytmům, tak vám salsa, rumba i mambo přijdou jako jedny z nejsmyslnějších tanců, co jste kdy měli tu čest tančit. Proto se radujte jako Kubánci každičkou chvíli svého života, vizte život v optimistických barvách a protančete se budoucími zítřky ke štěstí.

 

 

 

 

 

 

pinterest.com