Barevným typem jste jednou provždy

Barevným typem jste jednou provždy


Jarní typ

Pleť: průsvitně bledá pleť s teplým zlatavým podtónem. Tváře a rty jsou vždy jemně červené, obočí a řasy světlé. Pokožka se snadno opaluje.

Vlasy: plavá barva je nejčastější, vždy se zlatistvým tónem, někdy i do červena. Při barvení vlasů by se měla zachovat teplost a transparentnost zlatavého odstínu.

Doplňky: měly by stylem a materiálem zvýrazňovat jasnost a průsvitnost - něžné, drobné tvary, měkké, jemné struktury, decentní vzory. U šperků se dobře uplatní žluté a červené zlato, nažloutlé perly a kameny v teplých odstínech.

Letní typ

Pleť: chladná se spodním podtónem, ve třech variantách: bledá až porcelánová, prokrvená s prosvítajícími drobnými žilkami a světlá s olivovým nádechem.

Pihy a znaménka jsou vždy našedlé, obočí, řasy a vlasy popelavé, nikdy nemají zlaté podtóny. Barva rtů je jemná a chladně narůžovělá.

Vlasy: chladně popelavé odstíny. Tyto vlasy se hodí pro tónování a barvení - ideální jsou stříbřité šedé prameny.

Doplňky: které působí žensky a zdrženlivě (splývavé, průsvitné látky, krajky a háčkovaný materiál). Ze šperků jsou vhodné klasicky elegantní, spíše jemně zpracované. Letnímu typu skvěle sluší narůžovělé, stříbřité nebo šedomodré perly. Z ušlechtilých kovů na náušnice, řetízky nebo spony se hodí stříbro.

Podzimní typ

Pleť: světle nažloutlá s pihami a mateřskými znaménky jasně načervenalými nebo zlatohnědými. Obočí a vlasy mívají stejnou načervenalou barvu. Pozor na sluníčko! Všechny podzimní typy se špatně opalují.

Vlasy: syté, výrazně načervenalé nebo červenozlaté barvy, která se skvěle hodí k pleti poseté pihami a k výrazným očím. Při barvení nebo tónování je třeba vždy zachovat jejich teplý zlatě rudý odlesk.

Doplňky: v teplých zemitých tónech. Na náramky a spony jsou vhodné přírodní materiály, z drahých kovů se hodí žluté zlato.

Zimní typ

Pleť: chladně namodralý podtón. Vyskytuje se ve dvou typech - Sněhurka se světlou pletí jakoby z porcelánu, nebo Jižanka s chladně olivovou pletí. Tato pleť se velmi dobře opaluje.

Zimní typ se také dobře rozezná podle toho, že má výrazné tmavé řasy a obočí a červeň rtů je spíše namodralá.

Vlasy: tmavohnědé, hnědočerné nebo zcela černé s přirozeným namodralým leskem. Jejich barva výrazně kontrastuje se světlou porcelánovou pletí. Při barvení a tónování je lepší volit chladné, namodralé odstíny - to platí i pro melír.

Doplňky: nejvhodnější jsou ojedinělé, ale zato výrazné akcenty. Dokonalé jsou všechny elegantní, ušlechtilé a zejména extravagantní a nápadité doplňky. Vysoce lesklé stříbro má přednost před žlutým zlatem.