Van Goghův liberální Amsterdam

Van Goghův liberální Amsterdam


Co se čísel týče, Amsterdam se může pochlubit 160 kanály přes které se tyčí až 1200 mostů. Vše do sebe zapadá, místní žijí s přírodou v symbióze, ať už se podíváte na nejčastější dopravní prostředky – kola a loďky nebo na oblíbený relax v coffee shopech.

Van Goghovo královské Nizozemí
Možná že toto vše inspirovalo slavného Vincenta van Gogha, holanďana, který se během svého života zastavoval v Amsterdamu. Místní se pyšní jeho tvorbou, ne nadarmo se zde nachází největší van Goghovo muzeum. Jak sám velikán napsal: „Krása je forma určité věci. A určitou formu má každá věc. Z čehož vyplývá, že každá věc je svým způsobem z určitého hlediska krásná.“

(Ne)zakázané ovoce
Pro tuzemského nadšence nevídaná záležitost. Coffeeshopy, jinak řečeno amsterdamské bary s povoleným prodejem a konzumací marihuany či hašiše. Vstup je povolen od 18-ti let, většina z cofeeshopů nenabízí alkohol, tudíž je nasnadě s šálkem kávy či čaje relaxovat s místnimi. Těm nezkušeným, ale i zkušeným ochotně poradí co si za jakou cenu zakoupit. Známými coffeshopy jsou The Rookies, Abraxas, Yo Yo či Pinkfloyd.

 

Welkom!