Simona Stašová a Juraj Kukura bojují s Krutou nevěrou

„Na bohaté scéně zločinu a lidské špíny obecně přibyla další sorta lidí. Vnikají potají do cizích životů jako paraziti a postupně svého nositele zahubí, ať už existenčně, finančně či přímo fyzicky,“ uvedl celý projekt Centra dramatické tvorby brněnského studia Č


Na bohaté scéně zločinu a lidské špíny obecně přibyla další sorta lidí. Vnikají potají do cizích životů jako paraziti a postupně svého nositele zahubí, ať už existenčně, finančně či přímo fyzicky,“ uvedl celý projekt Centra dramatické tvorby brněnského studia České scenárista Josef Klíma. Vzhledem k počtu reportáží o nejrůznějších vypjatých kauzách, které má na svém kontě, o této sortě lidí ví své. Však také zápletky všech tří dílů vycházejí ze skutečných příběhů, jen je posouvají ještě dál, k dramatickému rozuzlení. A nabízejí naději v osobách ochotných podat pomocnou ruku.

Simona Stašová hrála v první části bezdětnou zdravotní sestru, která celý život žije dost osaměle. Jednoho dne ji ve schránce čeká zpráva, že má zaplatit dluhy za svého syna. Jistý mladý muž si ji totiž vyhlédl a podařilo se mu zinscenovat s pomocí dalších „vetřelců do lidských osudů“ vše tak, aby mu spadlo do klína velké dědictví. „Mám ráda Klímovy scénáře čerpající ze skutečných událostí, které viděl a slyšel „na vlastní oči“. V jeho látkách je o čem přemýšlet a o čem hrát. Tento příběh zasadil do dnešní džungle, ve které žijeme. Takových námětů pro herečku v mých letech není moc, a proto jsem se ráda na realizaci podílela. Je jen dobře, když se o podobných věcech mluví nahlas a zveřejňují se,“ pochvalovala si Simona Stašová silný příběh s krásnou ženskou postavou i herecké partnerství s Jurajem Kukurou, který se ve Zrozen bez porodu objevil jako nečekaný zachránce, tajemný „lovec vetřelců“.

Herečka tedy uvítala, že jejich postavy neodešly ze scény, ale v Kruté nevěře už ruku v ruce vyrážejí na lov dalších lidských bestií. Těm tentokrát padne za oběť dvojice spokojených mladých manželů. Muž podlehne erotickému vábení atraktivní krásky a lavina neštěstí se nezadržitelně řítí. Partička lidských hyen se totiž dobře baví tím, že přivádí jiné lidi do zoufalých neřešitelných situací.

V rolích postiženého páru uvidíme v Kruté nevěře Václava Jiráčka a Tatianu Vilhelmovou, fatální krásku hraje Gabriela Štefanová. Film uvidíme na jaře, v té době bude již Filip Renč natáčet třetí díl Vetřelců a lovců s názvem Užij si se psem.

Text: Gabriela Koulová

Foto: Jeff Kratochvil, ČT Brno