Hogudo - masáž pro pevné zdraví

Český propagátor metody hogudo Mgr. Marek Abel vypráví o svém prvním setkání s tímto léčebným systémem: „Vlastně se to stalo náhodou. Díky svým dlouholetým přátelům v Kazachstánu, v Alma-Atě, jsem se jednou mezi řečí dozvěděl, že leckterá, dokonce i vážná onemocn


Český propagátor metody hogudo Mgr. Marek Abel vypráví o svém prvním setkání s tímto léčebným systémem:
„Vlastně se to stalo náhodou. Díky svým dlouholetým přátelům v Kazachstánu, v Alma-Atě, jsem se jednou mezi řečí dozvěděl, že leckterá, dokonce i vážná onemocnění lze za jistých podmínek vyléčit cviky a masážemi. Prý je dokonale ovládají mniši v jakýchsi chrámech v horách. Odjel jsem do Alma-Aty, tam se mi po menších organizačních peripetiích podařilo domluvit se na soukromé cestě k mnichům do jednoho z klášterů vysoko v horách.
Vyjeli jsme za rozbřesku, mnoho hodin náš džíp stoupal po neskutečně strmých silnicích do pohoří Ťan Šan, vzhůru k vrcholům horského hřbetu Terskej Ala Tau. Pod námi hluboká údolí, nad námi jen strmé skály velehor, jejichž vrcholky měří skoro až 7000 metrů. A pak se na jednom rozcestí vynořili dva mniši. Posadili nás na oslíky a pokračovali jsme na těchto zvířatech úzkými horskými stezkami do Chrámu Klidné Cesty. Tam mě mniši naučili praktikovat svébytné speciální masáže, automasáže i cviky podle hogudo.
První návštěva na mě udělala mimořádný dojem. Pobyl jsem tam tři týdny. Proto jsem se po roce do Chrámu Klidné Cesty vrátil a učil jsem se masírovat a cvičit skoro tři měsíce. Pochopil jsem základní léčebné principy meditativních postupů hogudo, naučil jsem se masáže hogudo i meditativní cviky, které přispívají k ozdravení. Přijížděl jsem nemocný, a to dost nemocný, vracel jsem se naprosto zdravý,“ dodává Mgr. Marek Abel.

Hogudo pomáhá téměř na všechno

Hogudo je léčebný systém založený na více než třech stech různorodých masážních a cvičebních postupech. Jde o metodu, kterou evropská medicína teprve váhavě osahává. Výsledky hogudo v Asii však mluví samy za sebe. V pohoří Ťan Šan se lidé běžně dožívají devadesáti i více let. Sedmdesátiletí jsou zde považováni za mladíky!

Chcete vyzkoušet léčebné masážní postupy hogudo? Toužíte být zdravější, mít odolnější organismus, zbavit se nespavosti, častých bolestí hlavy, astmatu, žaludečních potíží, chorob ledvin a žlučníku, bušení srdce, nepříjemného stresu, chcete normalizovat krevní tlak, zbavit se chronické únavy? Terapie hogudo je už sama o sobě relaxací. Masáže probíhají v centru Prahy. Chcete-li se dozvědět podrobnější informace o ozdravných masážích a cvicích podle metody hogudo, podívejte se na www.hogudo.cz.

(jh)