Léto se blíží: Vystavte pozadí bez celulitidy

Léto se blíží: Vystavte pozadí bez celulitidy

Letní sezóna pomalu klepe na dveře a s ní i doba dovolených, kdy se budeme vyvalovat na lehátku a chytat bronz. Pokud se ale při té představě cítíte krapet nesvá kvůli ďolíčkům, které zdobí vaše půlky či stehna, máme návod, jak je zredukovat. 


 

Celulitida není strašákem jenom a pouze pro ženy kyprých tvarů, jak si mnozí mylně myslí. Nevyhýbá se totiž ani ženám, co mají štíhlou postavu a aktivně sportují. Nedovolte, aby vám celulitida zkazila dovolenou u moře tím, že ji budete maskovat, jak jen to půjde. Raději si na ni posviťte spolu s námi.

Změna jídelníčku

Se stravováním souvisí naprosto všechno a bohužel tomu nebude jinak ani v tomto případě. Pokud se vám pomerančová kůže vyrojila na stehnech, nedržte nesmyslné diety a raději přesedlejte na trvalý zdravý životní styl, který vám bude prospívat na všech frontách.  Jezte racionálně, zapomeňte na tučné, sladké a smažené. Preferujte ryby, kuřecí a krůtí maso. Z příloh si naservírujte bulgur, kuskus nebo milovanou quinou.

Pijte zdravě. Obecně se traduje, že bychom měli vypít alespoň 2 litry vody. A my přidáváme fakt, že by měla být nejlépe bez cukru, barviv, éček a bublinek. Takže oblíbené limonády vyměňte za vodu, do které si na povzbuzení chuti přihodíte pár snítek máty a kolečka limety, nebo citrusu.

 

Hýbejte se, ať vaše lymfa nezleniví

Pomůže jak aerobní zátěž, tak jízda na kole, běh, lehký fitness, plavání, nebo oblíbený pilates. Tímto způsobem dokonale rozproudíte lymfu, která naše tělo očišťuje od toxinů a jiných škodlivin. Takže o důvod víc, proč si sport a pohyb zamilovat.

 

Vyplatí se dět:

Celulitida se dělí do čtyř fází. V té poslední se jí nezbavíte a navíc můžete pociťovat i zdravotní problémy. Nejčastěji se vyskytuje v době, kdy se nám tzv. blázní hormony. Tedy v období dospívání, těhotenství nebo menopauzy. Na pozoru by se měly mít i uživatelky hormonální antikoncepce. Pokud trpíte na otoky a zároveň máte pokročilou celulitidu, možná vaše lymfa neproudí správně.

 

Co dál pomáhá!

Střídejte proudy vody, ať je pokožka prokrvená. Skvělá je masáž pozadí za pomoci lufy nebo citrónové šťávy. Předraženým krémům zas a tolik nevěřte. Samy o sobě účinné nebudou. 

 

CO JEŠTĚ FUNGUJE?

Vyzkoušejte LPG masáže profesionálním přístrojem Cellu M6®! Výsledky již po 3 ošetřeních!