Veronika Gajerová nešetřila vulgaritami!

„Hraju velmi zaměstnanou manažerku Kitty, která je poznamenaná svou matkou, dětstvím a má vyhraněný vztah k sexu. Když pocítí, že jí to doma nefunguje, její potlačovaná vášeň, nedostatek lásky, něhy a neuspokojivý sex bují a vyhřeznou na zcela nečekaných místech,“ opr


„Hraju velmi zaměstnanou manažerku Kitty, která je poznamenaná svou matkou, dětstvím a má vyhraněný vztah k sexu. Když pocítí, že jí to doma nefunguje, její potlačovaná vášeň, nedostatek lásky, něhy a neuspokojivý sex bují a vyhřeznou na zcela nečekaných místech,“ opravedlňuje herečka jednání a slovník své postavy a dodává: „Na jednu stranu jsem jako Kitty, také chci všechno stíhat a zvládnout, práci, děti, koníčky, ale nejsem manažerka, jsem spíš taková mamina. A být maminkou mě strašně baví.“ Pravda je, že v civilním životě patří Veronika k jemným a velmi pozitivním ženám a vulgarity byste v jejím slovníku hledali stěží. Roli Kitty si ale vyloženě užívá!

Kdo nevěří lásce za hrob?
Představení Konečně šťastná?, které uvádí Divadlo ABC, bude svým tématem jistě patřit k divácky atraktivním, i když je chvílemi příliš zbytečně „upovídané“ a rozvleklé. I ty vulgarity, týkající se pohlavního aktu, budí spíš rozpaky než empatii s postavou. Ale co se dá dělat, když autorka hry, britská dramatička Linda Coxonová, svoji hru takhle pojala?
Hlavní hrdinka poslouží i přes to všechno jako zrcadlo mnoha ženám, které si díky jejímu příběhu mohou uvědomit, že často plýtvají časem a energií zbytečně, že nabízejí lásku ze setrvačnosti a svá malá soukromá štěstí nemají čas prožívat.
Režisér Petr Svojtka odkrývá svůj úhel pohledu: „Díky téhle hře si můžou lidí položit otázku, nakolik může být člověk dlouhodobě šťastný v partnerském vztahu… Dnes se přece už dávno nevěří na lásku za hrob, dnes se spíš řeší, kdy a jak je dobré vztah ukončit.“

Kdo ještě hraje
V dalších rolích můžete vidět Luboše Veselého, Vladimíra Čecha, Aleše Procházku nebo Janu Drbohlavovou, která letos oslavila významné životní jubileum – sedmdesáté narozeniny!

www.ivavondrova.cz
Foto: archiv Divadla ABC a Alena Hrbková