Chraňte svou pleť, nenechte ji trpět mrazem

Silný mráz pleti neprospívá. V čem je problém?Při pobytu v mrazu se vám automaticky zúží cévy, aby vám neunikalo teplo, a zpomalí se látková výměna. Když potom vejdete do vytopeného prostředí, cévy se zase rychle rozšíří. Pokud se tato změna děje často, pleť trpí a mo


Silný mráz pleti neprospívá. V čem je problém?
Při pobytu v mrazu se vám automaticky zúží cévy, aby vám neunikalo teplo, a zpomalí se látková výměna. Když
potom vejdete do vytopeného prostředí, cévy se zase rychle rozšíří. Pokud se tato změna děje často, pleť trpí a mohou se dostavit i nevratné následky. Stárnutí pleti je daleko rychlejší, pleť ztrácí elasticitu a napětí, stává se hrubší a tužší. Rychleji se tvoří vrásky, objevují se i hnědavé šupinky a skvrny. Totéž platí také pro ruce, pokud důsledně nepoužíváte rukavice.

Věnujte pleti správnou péči
- před odchodem ven si neumývejte obličej vodou (nejměně 30 minut před odchodem)
- nechoďte ven s neošetřenou pletí (ochranným krémem)
- nekryjte si ústa šálou (při dýchání do šály se tvoří kapičky a ty mohou namrzat)
- nepoužívejte pleťové vody s alkoholem
- vyvarujte se častých přechodů z tepla do mrazu a opačně
- venku si neolizujte rty
- dodržujte pitný režim

Jak pleť nejlépe ochráníte?
Používejte ochranné krémy proti mrazu. Vhodné jsou i krémy hydratační, ale pouze u normální nebo mastné pleti. Při pobytu v mrazu volte krémy výživné s vitaminy a panthenolem. Vhodný je také make-up aplikovaný na krém. Platí zde totiž stejné heslo jako u oblečení: čím více tenkých vrstev, tím lépe.
Dvakrát týdně dopřejte své pleti hydratační masku.
Na rty používejte ochranné balzámy s UV filtrem.

Tipy DŽ:

Na suchou pokožku vyzkoušejte krém Atoderm Nutritive s oleo-glycerinovým komplexem, který v zimě ochrání vaši pleť před nepříznivými vlivy počasí. Vyživuje, zklidňuje, zvláčňuje a regeneruje pokožku, a to díky aktivním složkám bambuckého másla, avokádového a minerálního oleje. Neobsahuje parabeny, je nekomedogenní, hypoalergenní a bez parfemace. Koupíte ho v lékárnách za 249 Kč.

Panthederm winter speciální krém pro náročné zimní období chrání pokožku před deštěm, mrazem, vysycháním, podrážděním a UVA i UVB zářením (SPF 10). Udržuje přirozenou hladinu hydratace pleti, neobsahuje chemické filtry. Je vhodný i pro dětskou a vysoce citlivou pokožku. Dr. Müller Pharma, 85 Kč.

Shabase santalový krycí krém (Shabase Husain, ájurvédská medicína) chrání před mrazem a větrem, smogem a před vznikem nevzhledných žilek. Brání vysoušení pleti, hojí vyrážky a jizvičky, na horách chrání před ultrafialovým zářením.

Jojobový olej udržuje přirozenou vlhkost pokožk y, regeneruje a zlepšuje odolnost citlivé, suché a podrážděné pleti. Má přirozený ochranný UV-filtr 3 až 4.
Saloos, 100 ml, 210 Kč.

 

 

(jh)
Foto: www.pixmac.cz a archiv firem