Magie barevných svíček

Svíčky nemusí sloužit jen jako působivá dekorace. Jsou spojené s dávnými obřady všech náboženství světa, ale také s magickými rituály, kouzlením a čarodějnictvím. Zlou černou magii ponechme stranou - jde přece o to, aby nám světlo svíčky přinášelo pohodu, usmíření a


Svíčky nemusí sloužit jen jako působivá dekorace. Jsou spojené s dávnými obřady všech náboženství světa, ale také s magickými rituály, kouzlením a čarodějnictvím. Zlou černou magii ponechme stranou - jde přece o to, aby nám světlo svíčky přinášelo pohodu, usmíření a šířilo pozitivní city.

Až budete vybírat svíčku, pamatujte, že:

  • bílá má vliv na očistu prostoru, těla i duše. Zosobňuje čistotu, oduševnělost, štědrost, respekt, nevinnost, celistvost.
  • černá patří k očistě vleklých a vážných problémů. Představuje spodní energii, nepřízeň, ztrátu, ale také ochranu proti zlu, protože ruší účinky černé magie.
  • červená se hodí k milostným rituálům, k nalezení nebo návratu partnera. Vyjadřuje život, lásku, sex, energii, sílu, zdraví, sílu mysli, vitalitu a odvahu.
  • růžová souvisí s navazováním přátelství a získání vlivu v rodinném kruhu. Představuje náklonnost, lásku, důstojnost, duchovní probuzení, nesobeckost, vůdcovství a diplomacii.
  • oranžová slouží k podpoře radosti. Skrývá v sobě nadšení, přátelství, atraktivitu, sebeovládání, intelekt a umění organizace.
  • žlutá posiluje sebevědomí a odhodlání, pomáhá obnovit chuť do života. Nabízí poznání univerzální lásky, rozvíjí kreativitu, přináší inspiraci, povzbuzuje aktivitu a probouzí z netečnosti.
  • zelená se využívá pro rituály spojené s prosperitou a získáním financí. Představuje totiž stabilitu, hojnost, štědrost a úspěch, ale také fyzickou zdatnost a zdraví.
  • modrá probouzí upřímnost, psychickou pohodu, koncentraci, moudrost, trpělivost a harmonii. Vybízí k nastolení klidu, utišení hádek a nedorozumění. Představuje pravdu, zdraví, inspiraci, moudrost, loajalitu, laskavost a dokonce i nesmrtelnost.
  • fialová je vhodná k nabytí psychické stability a vzájemné tolerance mezi lidmi. Představuje ambice, idealismus, moudrost, sílu, pozitivní vývoj, nezávislost, ochranu, hrdost a důstojnost.
  • hnědá poslouží při hledání čehokoliv ztraceného, k obnovení potence, vášně a vůle. Přináší úspěch v jakémkoliv podnikání. Představuje rovnováhu, koncentraci, rozhodnost, telepatickou sílu, učenost, intuici a také spořivost.

Chvíli přemýšlejte, jakou svíčku zapálíte svému miláčkovi při slavnostní večeři ve dvou. Zdálo by se, že zaručená bude červená, jenže co když se právě necítí nejlépe a chcete ho povzbudit? Pak bude rozhodně lepší svíčka žlutá, někdy dokonce i hnědá. Zelenou darujte svému finančnímu poradci, růžovou zapalte na setkání s kolegy ze zaměstnání, případně při návštěvě tchyně. A až se budete trápit nad studijním materiálem nebo složitým projektem, nezapomeňte na světlo modré svíčky.

Jestliže ale máte ráda jen jednoduché „čajové“ svíčky, umístěte je aspoň do správné barvy kalíšku. Prý to stačí, říká se v tajemných knihách...

(gk)
Foto: www.pixmac.cz