Hýčkejte si pleť, vlasy a nehty

Zkrátka není-li dobrý základ, nemůže být dobrý ani výsledek. O tělo, vlasy a pleť proto pečujte nejen zvnějšku, ale hlavně zevnitř. Slabé tenké nehty, lámavé vlasy, nezdravý vzhled pleti Trápíte-li se se slabými nehty, které postrádají lesk a často se štěpí, nebo máte


Zkrátka není-li dobrý základ, nemůže být dobrý ani výsledek. O tělo, vlasy a pleť proto pečujte nejen zvnějšku, ale hlavně zevnitř.

Slabé tenké nehty, lámavé vlasy, nezdravý vzhled pleti
Trápíte-li se se slabými nehty, které postrádají lesk a často se štěpí, nebo máte suché lámavé vlasy a pleť mdlého vzhledu, patrně vám chybí vitaminy skupiny B. Například nedostatek kyseliny pantothenové (vitamin B5) způsobuje ztrátu pigmentu pokožky, vypadávání vlasů, poškození nehtů a celkovou únavu.
Podobné potíže vás čekají, když váš organismus nemá dostatek křemíku. Jeho sloučeniny jsou důležitým stavebním prvkem – uplatňují se hlavně při tvorbě kostí a chrupavek. Takže máte-li křemíku málo, počítejte s ochablými vazivovými tkáněmi, křehkými a lámavými nehty a třepivými vlasy. Doplnění biologicky využitelného křemíku zlepšuje mechanické vlastnosti kůže, která získává pružnost, hebkost a svěží vzhled a stává se odolnější proti pronikání nežádoucích látek z okolního prostředí. Vlasům dodává křemík pevnost, pružnost a lesk.
Kvalitu pleti ovlivní také zinek – protože je nezbytný pro funkci enzymatického aparátu, tvoří se na pokožce při jeho nedostatku akné.
Anebo vám může chybět i biotin (vitamin H), který usměrňuje karboxylační procesy, spolupůsobí při tvorbě bílkovin a má řadu dalších funkcí. Jeho nedostatek se projevuje především nežádoucími změnami na pokožce. Podávání biotinu naopak podporuje zdravý vzhled kůže, zlepšuje kvalitu nehtů a působí proti vypadávání vlasů.

Nedostatky nahradí jedna tableta
Nejpřirozenějším způsobem, jak dodávat tělu chybějící prvky potřebné ke správné stavbě tkání, je strava. Ale rychlý způsob života, práce a stres berou čas i sílu věnovat se složení každé potraviny. A tak většinou sáhneme po jistotě ve formě potravinových doplňků…
Chcete-li mít krásné a zdravé vlasy, nehty i kůži, zvykněte si brát denně 1–2 tablety přípravku BIOSIL PLUS. Obsahuje biotin, křemík, zinek i kyselinu pantothenovou a jeho užíváním se stav pokožky, vlasů a nehtů očividně zlepšuje. Anebo zkuste BIOSIL H – účinnými složkami jsou hyaluronát sodný, biotin, oxid křemičitý rozpustný v žaludečním a střevním prostředí a pantothenan vápenatý. Hyaluronát sodný je přirozenou součástí kožní tkáně, kde váže značné množství vody. Udržuje kůži vlhkou a svěží, podporuje výživu a regeneraci kůže i vlasů. Díky schopnosti eliminovat škodlivé volné radikály pomáhá udržovat kůži zdravou a zpomaluje její stárnutí, tvorbu vrásek, ochablost a podobně.

Více informací najdete na www.naturvita.cz

(komerční prezentace)
Foto: www.pixmac.cz a www.naturvita.cz