Vzhůru na palubu: Zaoceánská plavba jako zážitek na celý život

Vzhůru na palubu: Zaoceánská plavba jako zážitek na celý život

Stýskáte si za tím, že dovolená v Chorvatsku už několikátá v pořadí prostě není tím, co vás zvedne ze židle a nepustí? Chtělo by to změnu a prožít nějaké to dobrodružství? Co takhle se vykašlat na cestu autem vstříc Jadranu, sbalit si saky paky a koupit si zájezd, kter


Stýskáte si za tím, že dovolená v Chorvatsku už několikátá v pořadí prostě není tím, co vás zvedne ze židle a nepustí? Chtělo by to změnu a prožít nějaké to dobrodružství? Co takhle se vykašlat na cestu autem vstříc Jadranu, sbalit si saky paky a koupit si zájezd, který vás katapultuje do zcela jiného světa.  Karibik je sám o sobě rájem, zvlášť když ho poznáte z paluby luxusní výletní lodi.

Grand Turk, Turks:

Začátek všeho – výletní lodě startují v Miami

Pokud o tomto nevšedním dobrodružství už nějaký ten pátek silně uvažujete a máte pocit, že si nic nepřejete víc, tak zcela máte naše pochopení. Takové vábení, které voní kouzlem dálek, by člověk jenom stěží pohledal. Jakmile si takový zážitek zaplatíte, tak mimo palubní lístek obdržíte také zpáteční letenku směr Miami, odkud vyplouvají komfortní zaoceánské lodi vstříc kráse Karibiku. Přímé lety jsou operovány mimo jiné z Paříže, nebo velkých německých letišť. Po několikahodinovému letu přes oceán se nalodíte na loď, na které je možné skutečně všechno a nuda na ni rozhodně nehrozí. Bazény, bary, posilovna, kasina, nákupní galerie, salóny krásy, prostě vše, nač vaše rozmarná mysl jenom pomyslí. Mezitím, než vaše loď zakotví v přístavu, odkud se vydáte objevovat spanilost karibských ostrovů, které jsou v Karibském moři a Atlantiku zároveň rozházeny jako větší či menší korálky, tak nebudete vědět, zda máte jít zkusit štěstí v pokeru, nebo si poručit mojito s paraplíčkem a upíjet kombinaci nevšedních chutí na přídi, kdy vám v hlavě bude znít píseň Céline Dion My Heart Will Go On Z těch zastávek vám půjde hlava kolem. Mimo jiné doporučujeme také Mexiko, kouzelný ostrov Aruba, Curacao, Svatá Lucie, či souostroví Grenadiny.

Kuba – Ostrov, který pulzuje tancem a voní doutníky

Když se řekne Kuba, každému se vybaví vlnící se boky vnadných tanečnic, oblaka kouře a nádherné pláže, co nedají zapomenout. Strhne vás jak samotné hlavní město Havana, tak také korálové ostrůvky Cayo Coco, projížďka ve stylových veteránech či procházka skrze plantáže cukrové třtiny. My next destination! Roatan, an island off the coast of Honduras on the Carribean side. Yes the water is really that clear.:

Proslulá Dominikána je v Karibiku hitem číslo jedno

Jezdí se sem za těmi nejkrásnějšími plážemi světa a také za tím, když se rozhodnete poznat na vlastní kůži skutečnou exotiku. Samaná, vodopády, Saona, prastaré jeskyně s nevšedními malbami, popíjení šťávy z čerstvého kokosu a srdečnost místních, co vám nedá spát. Potřebujete slyšet ještě další důvody, proč tohle všechno musíte nekompromisně vidět? Crystal clear water surrounded by a white beach, palm trees and blue skies.:

Ach ten Barbados

Křišťálově průzračná voda, vyhřáté pláže, zážitkové šnorchlování a i tak daleko se tady potkáte s anglickou atmosférou jako v samotném Londýně. Frčí tady dostihy, anglikánský kostelík na vás číhá na každém kroku a celkově se tady budete cítit jako v pokojíčku. Takže za nás rozhodně ano.

Milované Bahamy

Z hodin zeměpisu sice víme, že do Karibiku už nepatří, ale stejně jsou žhavým hitem turistů číslo jedna. Vydejte se po stopách loupeživého piráta a vyhoďte si z kopýtka. Za návštěvu stojí také hlavní město Nassau a proslulý je také tamní hotel Atlantis Bahamy, jehož zdařilou napodobeninu můžete najít v Dubaji v samotném srdci palmového ostrova. Nadchne vás také pláž s růžovým pískem. Ách! pinterest.com