Snídaně ovlivní celé dopoledne

Snídaně ovlivní celé dopoledne


Správná kombinace vitaminů, sacharidů, bílkovin a vlákniny pomáhá probudit tělo, nastartovat metabolismus
a mozkovou činnost a dodat energii, kterou po hladové noci potřebujeme. Když snídani vynecháte, podporujete vznik obezity - takže i proto by se neměla zanedbávat.

Jenom káva nestačí
Vrháte se po ránu k hrnku kávy jako ke spáse, která vás probere? Kofein je opravdu stimulant, který probouzí, jenomže energii nedodá žádnou. Tělo je sice bdělé, ale jen káva vám k snídani opravdu nestačí. Aby tělo mohlo fungovat a abyste nebyla celé dopoledne malátná a rozmrzelá, měla byste si dodat "sílu" jídlem. Kávu si klidně dejte, ale nezapomeňte k ní něco zakousnout.

Energii dodají sacharidy
Cukry jsou pro tělo hlavní a nejrychlejší zdroj energie. Ale nemusíte si je dopřávat slazením kávy nebo tvarohovým koláčem. Potřebné polysacharidy, které tělo rozkládá pomalu (a energie se tak uvolňuje postupně během celého dopoledne), jsou obsažené třeba v celozrnném chlebu a cereáliích. Místo buchet si tedy dejte teplou ovesnou kaši s oříšky nebo sypké müsli, které vám zaručí správný start do pracovního dne.

Vitaminový rozjezd
Snídani byste měla také zapít, protože samotná káva tělo odvodňuje. A aby se metabolismus správně rozjel, potřebuje navíc i vitaminy. Pokud nestíháte začít den sklenicí čerstvě vymačkaného pomerančového džusu, vypijte k snídani ovocný čaj nebo minerálku a až v práci přidejte jablko, pomeranč, ananas...

Bílkoviny "nakopnou" mozek
Lepší koncentraci na dopolední pracovní úkoly vám zaručí bílkoviny - proto by se měly stát součástí vaší snídaně. Jenže kdo má po ránu čas nebo chuť vařit si vajíčko! Když sáhnete po jogurtu nebo mléku, neuděláte chybu - ideální je zalít si s nimi misku s neslazeným müsli.

 

 

 

 

 

 

 

(eh)