Proč si Irové neberou práci domů?

V severoirském kraji Antrim najdete jeden z nejkrásnějších a nejpodivuhodnějších útvarů vytvořených vulkanickou činností. Anebo chcete radši věřit staré pověsti o obrovi? Obr Torquil MacLeod, který bydlel na Skotských Hebridách, pracoval na zahraniční zakázce - stavbě ch


V severoirském kraji Antrim najdete jeden z nejkrásnějších a nejpodivuhodnějších útvarů vytvořených vulkanickou činností. Anebo chcete radši věřit staré pověsti o obrovi?

Proč si Irové neberou práci domů

Obr Torquil MacLeod, který bydlel na Skotských Hebridách, pracoval na zahraniční zakázce - stavbě chodníku u břehů Severního Irska. Když práci dokončil, chtěl si zbylý materiál vzít domů, aby po večerech jen tak nezahálel. Zabalil si pár bazaltových sloupů do pytle a vyrazil. Už byl skoro doma, když se mu pytel protrhl a všechno kamení se vysypalo do moře - tak vznikl ostrůvek Staffa, který dodnes obdivují turisté.

Čertovy varhany po irsku

Jestli tato příhoda vyléčila Torquila z workoholismu, nevíme, ale víme, že rozhodně stojí za to jet se na jeho výtvory do Irska, potažmo do Skotska, podívat. Tato legenda o vzniku Giant`s Causeway je jen jednou z mnoha. V turistických informacích na místě jich ještě několik uslyšíte. Každopádně jde o fantastický výtvor přírody a památku na bouřlivé mládí planety Země. I my v Česku máme podobné bazaltové sloupy - Čertovy varhany u Kamenického Šenova.

Pár tipů navíc...

Kraj Antrim nabízí ještě mnoho dalších atrakcí. Na slunečných plážích v Portrush to sice není zrovna na koupání, ale pobřeží je ideální na procházky. Není divu, že tamní krajina a její historické monumenty se objevily i v několika filmech. Jedním z nich je třeba " Medailon " Jackieho Chana.
  • Cestou na hrad Dunluce si nezapomeňte něco přát u Wishing Arch
  • Zaskočit můžete i na exkurzi do destilerie v Bushmills, kde vám prý ukážou, jak voní nebe
  • Pokud nemáte závratě, určitě si užijte procházku po provazovém mostě Carrick A Rede

A doporučení na závěr...

Severní Irsko je stále politicky citlivá oblast. Nepotulujte se proto po nocích v obydlených oblastech a raději se vyhněte náboženským a politickým tématům, zejména při návštěvě hostince. (charra) Foto: autorka a www.pixmac.cz [clear] [gallery ids="11408,11407"]